Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z powiatu złotowskiego krytycznie o projekcie PO - 21.01.2013

W dniu 18 stycznia 2013 r. w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbyło się otwarte zebranie działkowców ROD z powiatu złotowskiego. Głównymi celami zebrania było zapoznanie działkowców z aktualną sytuacja PZD w związku z wyrokiem TK o niekonstytucyjności niektórych przepisów ustawy z 2005 r. o ROD, popularyzacja obywatelskiego projektu ustawy o ROD, działaniach PZD w obronie ogrodów oraz poinformowanie o alternatywnych projektach i propozycjach  do zmiany przepisów.

W zebraniu uczestniczyło ok. 200 osób, w większości działkowców. Władze samorządowe reprezentował Stanisław Pikulik – Przewodniczący Rady Miasta Złotowa. Spotkanie prowadzili Marian Ostaszewski – członek Prezydium OZ oraz Ryszard Pisula Prezes ROD „Wielatowo” w Złotowie. Przebieg zebrania  dokumentowany był przez lokalną TV kablową Asta.  W czasie zebrania zaprezentowany został film „Wyrok na działkowców” o sytuacji ogrodów po wyroku TK. Efekt w sali kinowej (ekran i dźwięk)  w znaczący sposób  uwypuklał zawarte w nim treści. Działkowcy zostali poinformowani o dotychczasowych działaniach Związku w walce o ocalenie ogrodów i propagowaniu obywatelskiego projektu ustawy o ROD oraz o odbytych spotkaniach w władzami samorządowym  i parlamentarzystami z Okręgu Pilskiego.

Obszernie zostały przedstawione założenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Uczestnicy zostali także poinformowani o alternatywnych projektach złożonych w sejmie  (SLD, Solidarnej Polski) oraz założeniach do projektu ustawy PO. W dyskusji działkowcy poparli obywatelski projekt ustawy.

            Ogromny niepokój wśród działkowców wzbudziły założenia do projektu ustawy zespołu parlamentarzystów PO pod kierownictwem posła Stanisława Huskowskiego. Działkowcy z oburzeniem wyrażali się nad głównymi założeniami tego projektu twierdząc, że są one absurdalne. Wraz temu dali w pisemnym stanowisku skierowanym do Prezydenta RP, Sejmu i posłów Ziemi Pilskiej pod którym złożono 137 podpisów poparcia.

           

 

 

 Marian Ostaszewski – członek Prezydium OZ PZD w Pile.


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio