Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Posłanka PO Pani Bożena Kamińska spotkała się z działkowcami - 17.01.2013

W dniu 15 stycznia 2013r. posłanka PO Pani Bożena Kamińska w swoim Biurze w Suwałkach przyjęła, członków OZP PZD, prezesów ROD i działkowców z Suwałk.

Celem spotkania zorganizowanego z inicjatywy działkowców była wymiana poglądów odnośnie przyszłości ogrodów działkowych w świetle Wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2012 r. oraz projektu Obywatelskiego nowej Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Podczas dyskusji działkowcy wyrazili swoje obawy związane z założeniami w projektach ustawy o ogrodach działkowych PO, Solidarnej Polski, PiS itp.

Pani Poseł wyraziła przekonanie , że nowa ustawa o ogrodach działkowych zostanie przygotowana z zachowaniem rozwiązań społecznych skierowanych w kierunku działkowców i zadawalających  jednocześnie samorządy.

Poseł Kamińska zaapelowała do wszystkich działkowców, aby zagadnienia z którymi  działkowcy nie zgadzają się przesłać w formie wystąpień do Biura  Poselskiego Bożeny Kamińskiej - Posłanki na Sejm RP , ul. Kościuszki 76, 16-400 Suwałki.

Otrzymane materiały wykorzysta do opracowania interpelacji, które przedstawi w Sejmie.

Pani Poseł delegację działkowców przyjęła z zadowoleniem, rozmowa toczyła się w serdecznej i przyjaznej atmosferze, zaprosiła do dalszej współpracy w celu wypracowania korzystnej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Wyraziła chęć w dalszych spotkaniach z działkowcami na naradach lub innych zgromadzeniach.

                                                                                       

 

 Opracował: Daniel Paciukanis

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.