Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie samorządu ogrodowego w ROD „35 lecia” - 14.01.2013

11 stycznia br., w w ROD "35-lecia"w  Zielonej Górze odbyło się kolejne, piąte już  spotkanie informacyjne dotyczące sytuacji w PZD w związku z orzeczeniem TK.

Uczestniczyli w nim członkowie szerokiego samorządu ogrodowego – zarządu, komisji rewizyjnej i rozjemczej, przedstawicieli zarządów kół oraz działkowcy . Gościem spotkania był p.Rafał Hawryluk – instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD.

Podczas spotkania zaprezentowany został film pt. „Wyrok na PZD”.

O bieżących wydarzeniach informowali prezes ROD, p. J.Mikołajczyk  oraz p. R. Hawryluk.

W dyskusji stwierdzono, że trzeba podjąć wszelkie działania, aby zachować ogrody działkowe oraz zapewnić działkowcom możliwość stabilnego gospodarowania na działkach. Negatywnie przyjęto informację o propozycjach PO, zwłaszcza dotyczących dodatkowych opłat oraz przekazania gruntów gminie. Oburzenia wywołała koncepcja PO, wg której po 10 latach wszystkie altany musiałyby zostać zmniejszone do 20 m². Niezadowolenie wywołał zamysł pozbycia się PZD jako samorządnej organizacji działkowców. Uznano, że propozycje PO są krzywdzące dla działkowców.

Uczestnicy spotkania przyjęli i podpisali stanowisko skierowane na adres posła Husakowskiego, w którym sformułowano negatywną opinię na temat propozycji PO. List ten skierowany zostanie również do premiera, posłów PO z okregu lubuskiego -  p.B.Bukiewicz i p.S.Niesiołowskiego oraz do przewodniczącego klubu parlamentarnego PO. List czytaj tutaj

Zdecydowano też o skierowaniu listu do prezesa PSL – Janusza Piechocińskiego z prośbą o poparcie działkowców w ich staraniach o utrzymanie ogrodów działkowych. Ten list przekazany zostanie również posłowi PZS, Józefowi Zychowi. List czytaj tutaj

Prezes poinformowała również o treści artykułu, jaki ukazał się na temat ogrodów działkowych w „Gazecie Wyborczej”, a także o przebiegu spotkania z posłanką Lidia Staroń (PO), jakie miało miejsce w okręgu warmińsko – mazurskim. Przebieg tego spotkania, opisany na stronie internetowej PZD, wywołał oburzenie zebranych postawą posłanki i jej lekceważącemu stosunkowi do działkowców i ich problemów.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio