Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezesi ROD z Lubska rozmawiali o dalszym funkcjonowaniu ogrodów - 14.01.2013

W dniu 11.01.2013r. w Lubsku odbyło się Nadzwyczajne Posiedzenie Kolegium Prezesów z Rodzinnych Ogrodów Działkowych rejonu Lubska i Jasienia. W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele z Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze tj. pan Jerzy Komarnicki - Sekretarz OZ PZD i pan Zbigniew Tarwacki – Inspektor ds. Inwestycji.

Tematem spotkania była aktualna sytuacja w PZD oraz przebieg akcji zbierania podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy o ROD.

Pan Jerzy Komarnicki omówił założenia obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, autorstwa PZD, odwołaniu od wyroku Trybunału Konstytucyjnego RP do Trybunału Europejskiego w Strasburgu i założenia projektów ustaw o ogrodach działkowych autorstwa PO, Solidarnej Polski.

Zbigniew Tarwacki opowiedział w skrócie o podobnych spotkaniach, które w tym tygodniu się odbyły w ogrodach okręgu zielonogórskiego, Prezesi ogrodów ze szczerym zrozumieniem i nie udawaną powagą wysłuchali wszystkich wypowiedzi i zadeklarowali swe poparcie dla „naszego” projektu ustawy.

w trakcie spotkania podjęto stanowiska w sprawach:

 Zbigniew Tarwacki

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio