Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zebranie informacyjne w ROD „Wiarus” w Wilkanowie - 08.01.2013

W dniu 05.01.2013r. odbyło się specjalne zebranie informacyjne w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Ponad 60 działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiarus” w Wilkanowie z zaciekawieniem wysłuchało rozwiązań legislacyjnych proponowanych w obywatelskim projekcie ustawy o ROD. Działkowcy uznali, iż projekt obywatelski doskonale zabezpiecza ich interesy.

Przedstawiciele Okręgowego Zarządu- pan Jerzy Komarnicki (sekretarz OZ) oraz pan Rafał Hawryluk (instruktor ds. ogrodniczych) obecni na spotkaniu przedstawili alternatywne projekty ustaw dotyczących ogrodów działkowych proponowanych przez kluby parlamentarne. Działkowcy krytycznie odnieśli się do projektu przygotowanego przez Solidarną Polskę. Bardzo krytycznie odnieśli się do proponowanych rozwiązań przez  Platformę Obywatelską, uznając je za szczególnie szkodliwe dla przyszłości rodzinnych ogrodów działkowych i ogrodnictwa działkowego w Polsce. Z uwagi, iż PO jest największa siłą w parlamencie uznano, że ten projekt jest realnym zagrożeniem.

Uczestnicy wystosowali w tej sprawie pismo do premiera Donalda Tuska (czytaj tutaj) oraz do przewodniczącego PSL pana Janusza Piechocińskiego (czytaj tutaj).  Działkowcy wyrazili swoje poparcie dla projektu obywatelskiego podpisując się na listach poparcia oraz pod pisemnym stanowiskiem w tej sprawie.

ponadto uczestnicy spotkania wyrazili chęć dalszego wsparcia komitetu inicjatywy ustawodawczej poprzez przyłączenie się do akcji zbierania podpisów. Przygotowane na zebranie materiały informacyjne oraz druki do zbierania podpisów rozeszły się w całości.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio