Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Leszek Miller (SLD) po stronie działkowców - 08.01.2013

Podczas swojego ostatniego posiedzenia Krajowa Rada PZD skierowała listy do przewodniczących klubów parlamentarnych, w których zwróciła się z prośbą o poparcie obywatelskiego projektu ustawy o ROD (przeczytaj treść listów –link). Jako pierwszy na wystąpienie zareagował szef SLD Leszek Miller, który podczas spotkania z prezesem KR PZD  Eugeniuszem Kondrackim, sekretarzem KR PZD Izabelą Ożegalską, pełnomocnikiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD Bartłomiejem Piechem i jego zastępcą Tomaszem Terleckim zapewnił, że Sojusz w pełni popiera obywatelski projekt ustawy o ROD oraz działania podejmowane przez Krajową Radę PZD.

Zapewnił, że jego klub podejmie wszelkie możliwe działania, by projekt ten stał się prawem. Zdaniem szefa SLD niezwykle ważne jest zebranie jak największej liczby podpisów pod projektem, dlatego członkowie SLD będą, tak jak dotychczas, wspierali działkowców w tych działaniach.

Podczas spotkania omówiono także losy projektów obywatelskich, które dotychczas składane były w Sejmie. Zgodnie uznano, że zbyt często są one bagatelizowane, czego najlepszym potwierdzeniem jest wrzucanie ich do sejmowej niszczarki już po pierwszym czytaniu (czytaj więcej na ten temat – link). Leszek Miller zapowiedział jednak, że jego partia podejmie wszystkie możliwe działania, by taki  czarny scenariusz nie zrealizował się w odniesieniu do projektu obywatelskiego działkowców.

Szef Sojuszu pozytywnie odniósł się do skargi złożonej przez KR PZD i działkowców do Strasburga.(Przypominamy, że jest to reakcja na wyrok TK, w którym - zdaniem władz PZD i środowiska działkowców – naruszony został szereg praw chronionych przez prawo międzynarodowe). Zapewnił, że jego klub będzie wspierał członków PZD także na arenie międzynarodowej.

Na zakończenie obie strony zadeklarowały chęć kontynuowania dotychczasowej, dobrej i owocnej współpracy, która ma na celu ochronę dotychczasowych praw działkowców .KR PZD wyraża nadzieję, że na propozycję współpracy z działkowcami pozytywnie odpowiedzą także przedstawiciele pozostałych klubów parlamentarnych.

Przypominamy, że Leszek Miller złożył podpis pod obywatelskim  projektem ustawy o ROD podczas spotkania z łódzkimi działkowcami (czytaj więcej).

(fot.: Leszek Miller składa podpis pod projektem obywatelskim)

(mz)

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio