Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Stanowisko działkowców z Wrocławia w sprawie projektu PO - 02.01.2013

Okręgowy Zarząd we Wrocławiu przekazał najważniejszym przedstawicielom naszym władz stanowisko, w sprawie propozycji do projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych przygotowanych przez zespół PO. Poinformował w nim, że działkowcy w całości go odrzucają.Równocześnie OZ zwrócili się z prośbą do  o poparcie obywatlskiego projektu  ustawy, który zyskał powszechne uznanie działkowców.

OZ we Wrocławiu skierował swoje stanowisko do następująych osób:

Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego (czytaj więcej)

Premiera RP Donalda Tuska (czytaj więcej)

Marszałek Sejmu Ewy Kopacz (czytaj więcej)

Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza(czytaj więcej)

Przewodniczących Klubu PO (czytaj więcej)

Posła  Stanisława Huskowskiego (czytaj więcej)

 

Prezydium OZ we Wrocławiu zajęło także stanowisko w sprawie propozycji Platformy Obywatelskiej. Uznało, że propozycje partii rządzącej zmierzają do zrujnowania ROD oraz ich likwidacji.

„Rujnowaniu i likwidacji ROD po upaństwowieniu i komunalizacji infrastruktury mają sprzyjać liczne restrykcyjne obciążenia finansowe rodzin działkowców w postaci opłaty za użytkowaną działkę w oparciu o cenę rynkową gruntów, opłaty za użytkowanie części wspólnej, opłaty za korzystanie z mediów, a ponadto obowiązkowe opłaty na inwestycje i remonty, spłatę kredytu, ponoszenie zwiększonych wydatków na utrzymanie porządku i czystości na terenie ogrodu, obciążenia podatkiem od nieruchomości części wspólnej, wplaty na tzw. fundusz ogrodowy oraz opłatę na pokrycie kosztów prowadzenia ogrodu” – czytamy w stanowisku.

Prezydium krytycznie odniosło się także do propozycji PO zgodnie z która powierzchnie altany miałyby zostać ograniczone do 20 m2.Prezydium uznało, że propozycje partii rżadzącej niszczą ponad 115-letni dorobek ogrodów działkowych, społeczną organizację – PZD, a zwłaszcza jej samorządność i niezależność.

Przeczytaj całe stanowsko Prezydium (czytaj więcej).

(źr. fot: www.sejm.gov.pl)

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio