Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

1180 członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - 17.12.2012

Z dnia na dzień wzrasta liczba członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD. Włącznie z tworzącymi trzon Komitetu 15 osobami, których pisemne oświadczenia zostały przekazane do Sejmu, przystąpiło do niego już 1180 osób.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD powołany został w październiku br. Jego zasadniczym celem było przygotowanie – w konsultacji z działkowcami - projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działowych. Działanie to jest konsekwencją niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który spowodował, że zaistniała konieczność pilnego wprowadzenia w życie nowych mechanizmów prawnych dla zabezpieczenia praw działkowców i ogrodów. Obecnie Komitet prowadzi kampanię promującą projekt obywatelski oraz zbiera pod nim podpisy. W całej Polsce odbywają się spotkania z działkowcami, podczas których działkowcy nie tylko chętnie składają swój podpis pod projektem, ale  ale także spontanicznie przystępują do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Obecnie pod projektem złożonych zostało ponad 234 000 podpisów.

Działkowcy po raz kolejny potwierdzają, że są silną społecznością, która w obliczu zagrożenia likwidacji ogrodów, chce podjąć wysiłek i trud, by ocalić działki, które służą setkom tysięcy rodzin, a także całemu społeczeństwu.
Pod projektem ustawy o ROD podpisują się posłowie z różnych ugrupowań politycznych, a także wielu samorządowców. Rodzi to nadzieję, że inicjatywa ta ma realne szanse w Sejmie, by zostać projektem ponadpartyjnym, który zjednoczy posłów dla dobra ogrodów i działkowców.

(mz)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio