Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie prezesów ROD miasta i rejonu Grudziądza - 12.12.2012

Miesiąc grudzień to czas podsumowań i refleksji  nad dobiegającym końca rokiem 2012. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych miasta i rejonu Grudziądza zebrali się 10-go grudnia, na opłatkowym spotkaniu w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Chemik” w Grudziądzu. W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, przystrojonej choince i cieple palących się polan drewna w kominku oraz przy pięknie udekorowanych i zastawionych stołach zasiedli Prezesi  Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Wąbrzeźna , Ustronia i Grudziądza.

Na świątecznym spotkaniu obecny był Prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD p. Ryszard Chodynicki, któremu towarzyszył Wiceprezes OZ p. Zdzisław Lemparty. Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitał Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD miasta i rejonu Grudziądza p. Piotr Gadzikowski.W swoim krótkim wystąpieniu przedstawił porządek spotkania, po czym o zabranie głosu poprosił Prezesa OZ. p. Ryszarda Chodynickiego. Prezes OZ PZD w swojej wypowiedzi podsumował pracę okręgowego zarządu oraz przedstawił dokonania działkowców i struktur związkowych w naszym okręgu. Ponownie wyraził podziękowania i słowa uznania za wyjątkowe przygotowanie uroczystości Okręgowego „Dnia Działkowca – Grudziądz 2012” połączonego z wręczeniem sztandaru dla miasta i rejonu Grudziądza. Prezes OZ w swoim wystąpieniu  podkreślił także ważność obywatelskiego projektu ustawy o rod oraz zwrócił uwagę na konieczność wzmożenia starań w zbieraniu jak największej ilości podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy. Natomiast Wiceprezes OZ PZD p. Zdzisław Lemparty zapoznał zebranych z propozycją zapisów ustawy proponowanej przez posłów PO, który wzbudził wśród uczestników oburzenie, gdzie wręcz domagano się natychmiastowej reakcji organów statutowych okręgu przedstawiającej dezaprobatę dla całości proponowanych zapisów przez klub parlamentarny PO. Po dyskusji nad palącymi problemami dotyczącymi projektów ustaw o przyszłości ogrodnictwa działkowego w Polsce powrócono do Bożonarodzeniowych tradycji. Jak przystało na świąteczne spotkanie, nie obyło się bez wspólnego podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń oraz wręczenia drobnych prezentów (kosmetyków) pozyskanych dzięki uprzejmości sponsora. Prezenty zebranym wręczali: Prezes OZ – p. Ryszard Chodynicki i Przewodniczący  grudziądzkiego Kolegium  Prezesów ROD – p. Piotr Gadzikowski. Obaj panowie jako  emisariusze Świętego Mikołaja występowali w czerwonych czapkach z pomponami.

Wspólne rozmowy przy dźwiękach kolęd i palącymi się świecami na stołach, stworzyły niesamowity rodzinny klimat, który wszyscy pragną powtórzyć w nadchodzącym roku.

 

Autor: rzecznik prasowy OZ

 

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio