Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie posła Stanisława Żmijana (PO) z działkowcami w Białej Podlaskiej - 11.12.2012

W dniu 3 grudnia 2012 r. w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie posła PO Stanisława Żmijana z przedstawicielami samorządów ogrodowych.

W spotkaniu uczestniczył również Wiceprezes OZ PZD w Lublinie Pan Kazimierz Michalik.

Działkowcy poinformowali posła o bieżących trudnych problemach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i Polskiego Związku Działkowców oraz o swoich niepokojach, jakie wśród rodzin działkowych wywołał wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Dużo miejsca podczas spotkania zajęła prezentacja obywatelskiego projektu ustawy o rod, podczas której została skierowana do Pana Żmijana prośba, by również inni posłowie PO wzięli pod uwagę korzystne dla użytkowników działek rozwiązania zaproponowane w obywatelskim projekcie.

Poseł Stanisław Żmijan jest członkiem Związku, posiada działkę w ROD „Krzna" w Międzyrzeczu Podlaskim i jak stwierdził, że bliskie mu są sprawy działkowców. Widzi też potrzebę ochrony praw zawartych w projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz istnienia ogrodów.

Zapewnił, że będzie interesował się w/w projektem w Sejmie i Komisjach Sejmowych oraz zrobi wszystko, by działkowcy mogli nadal cieszyć się uprawą działek w sposób trwały i dostępny dla wszystkich chętnych.

Złożył też deklarację, że będzie na bieżąco informował Związek o postępie prac w Sejmie nad projektem ustawy regulującej funkcjonowanie rodzinnych ogrodów działkowych, jak również będzie zapraszał przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców na Komisje Sejmowe pracujące nad nowymi przepisami dla działkowców.

Kazimierz Michalik

Zdj. zmijan.pl

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio