Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Informacja z narady ksiągowych ROD województwa podkarpackiego - 10.12.2012

W dniu 7 grudnia 2012 r. odbyła się narada szkoleniowa księgowych Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu województwa podkarpackiego.

Tematyka narady dotyczyła głównie przygotowania do sporządzania sprawozdań finansowych ROD za rok 2012, preliminarzy finansowych na rok 2013 oraz składania deklaracji na podatek rolny i od nieruchomości do zwolnień podatkowych w 2013 roku.

Równie ważnym punktem narady była prezentacja przez radcę prawnego OZP obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz przedstawienie innych projektów ustaw przygotowywanych przez partie polityczne. Poruszono także sprawę zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy oraz sposoby promocji ustawy wśród społeczności lokalnych. Kolejnym punktem narady była dyskusja nad w/w tematami.

Uczestnicy narady przyjęli stanowiska w sprawie: utrzymania zwolnień podatkowych, konieczności dalszego istnienia ogólnopolskiej organizacji działkowców oraz obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

 

Elżbieta Sztycharz

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio