Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezesi Ełckich Ogrodów Działkowych na spotkaniu z posłem Andrzejem Orzechowskim (PO) - 06.12.2012

W dniu 3 grudnia 2012 r. w Ełku w biurze poselskim Platformy Obywatelskiej odbyło się robocze spotkanie z posłem Andrzejem Orzechowskim.


W spotkaniu uczestniczyli: Czesław Wojsław Wiceprezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie, Danuta Wawreniuk Prezes ROD „50-lecia ZZK” w Ełku, Witold Juchniewicz Prezes ROD „Sasanka” w Ełku, Tadeusz Laskowski prezes ROD „Szarotka” w Ełku, Marian Szafasz Prezes ROD „Witaminka” w Ełku, Tadeusz Chomik Prezes „Malinka” w Ełku, Bogdan Wójcicki Wiceprezes ROD „Malinka” w El, Mieczysław Chermaszewicz Członek Zarządu ROD „50-lecia ZZK” w Ełku.

            Podczas spotkania wiceprezes Czesław Wojsław przedstawił obywatelski projekt ustawy o ROD opracowany przez ekspertów Krajowej Rady, który w swych założeniach spełnia wymogi i oczekiwania działkowców. Wręczono posłowi przewodnik po obywatelskim projekcie ustawy o ROD.

            Wiceprezes zapoznał posła ze strukturą naszego Związku, podziałem środków. W okręgu Warmińsko-Mazurskim jest 176 ogrodów i 38 400 członków, gospodarujemy na 1260 hektarach, 98% ogrodów zostało przyjętych w wieczyste użytkowanie. Ogrody działkowe powstały na bagnach i nieużytkach. Na skutek wieloletniej pracy samych działkowców powstały piękne tereny, oazy zieleni, gdzie miasta i gminy nie wydały nawet złotówki na ich utrzymanie.

Pan poseł oświadczył, że w Sejmie został powołany zespół do opracowania projektu ustawy i on sam jest jego członkiem, zaś przewodniczącym grupy jest poseł Stanisław Huskowski z Wrocławia, który jest autorem projektu ustawy.

 

 

Wiceprezes OZ PZD w Olsztynie - Czesław Wojsław

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio