Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Kolegium Prezesów w Pile - 04.12.2012

W dniu 3 grudnia 2012 r. w Pile odbyło się spotkanie Kolegium Prezesów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz streetworkerzy współpracujący z Akcją Humanitarną „Życie” Oddział w Pile, którzy na terenie naszego miasta zajmują się między innymi bezdomnymi. Ze strony PZD uczestniczyli Marian Praczyk Prezes OZ, Andrzej Kierzkowski Sekretarz OZ oraz Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Spotkanie prowadziła Przewodnicząca Kolegium Prezesów w Pile Pani Jolanta Elicka. Pierwsza część spotkania poświęcona była zabezpieczeniu rodzinnych ogrodów działkowych w okresie zimowym oraz problemowi bezdomnych zamieszkujących w altanach ogrodowych. Zaproszonym przedstawicielom służb przekazano informacje o ogrodach i altanach w których przebywają bezdomni oraz dyskutowano nad sposobem udzielenia im pomocy.

 

W drugiej części spotkania dokonano oceny realizacji przez Zarządy ROD na terenie miasta Piły działań związanych z kampanią promocyjną poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy oraz planowane dalsze działania w tym zakresie. Prezes OZ przekazał informacje z posiedzenia Krajowej rady PZD w dn. 29.11.2012 r. w tym Apel Krajowej Rady do wszystkich rodzinnych ogrodów działkowych o zajęcie stanowiska ws. dalszego funkcjonowania PZD i odezwę Krajowej Rady PZD „Ocalmy ogrody działkowe”.

 

Uczestnicy spotkania wystosowali list do Pani Ewy Kopacz Marszałek Sejmu RP i Posłów RP o poparcie i uchwalenie przyjętego obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Z treścią listu można zapoznać się tutaj.

 

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ PZD w Pile.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio