Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Coraz więcej członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - 30.11.2012

W całym kraju trwają spotkania z działkowcami, parlamentarzystami i samorządowcami, podczas których prezentowane są  założenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Działkowcy nie tylko chętnie podpisują się na listach poparcia, ale także spontanicznie przystępują do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, którego celem jest zebranie podpisów pod projektem związkowej ustawy. Każdego dnia oświadczenia o przystąpieniu do Komitetu wypełnia kilkanaście osób. W sumie Komitet liczy już 991 osób.

„Nic o nas bez nas” uważają działkowcy i robią wszystko, by inicjatywa projektu ustawy o ROD zyskała jak największe poparcie społeczne. Wszyscy, którym idea ogrodów działkowych ogrodów działkowych jest bliska powinni nie tylko złożyć swój podpis pod projektem, ale także prowadzić akcję zbierania podpisów wśród przyjaciół, rodziny i sąsiadów. Użytkownicy działek to silna społeczność, która w obliczu zagrożenia likwidacją ogrodów, chce podjąć wysiłek i trud, by ocalić działki, które służą setkom tysięcy rodzin, a także całemu społeczeństwu. Swoja siłę chcą wyrazić ilością zebranych podpisów.

Dotychczas udało się zebrać ponad 80  tys. podpisów. Trwa liczenie kolejnych list z podpisami napływających do 251 punktów konsultacyjnych, które zostały otwarte we wszystkich województwach. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ma nadzieję, że barierę wymaganych 100tys. podpisów uda się osiągnąć w ciągu kilku najbliższych dni. To minimalne poparcie, by projekt mógł zostać rozpatrzony jako obywatelski – jednak przypominamy, że im więcej podpisów uda się zebrać, tym większa szansa na sukces w Parlamencie. Celem Komitetu jest zebranie ok. 1 miliona podpisów. Pod projektem ustawy o ROD podpisują się także posłowie z różnych ugrupowań politycznych, jak również wielu samorządowców.

 

AH, zdj. Flickr

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio