Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Samorządowcy z Darłowa: obywatelski projekt ustawy o ROD jest dobry - 30.11.2012

W dniu 27.11.2012 roku przedstawiciele okręgowego zarządu PZD w Darłowie  zaprezentowali zebranym działkowcom i zaproszonym gościom obywatelski projekt ustawy o ROD.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta Darłowo Pan Arkadiusz Klimowicz, a także sześciu radnych Rady Miasta, Dyrektor MPGK Darłowo, Komendant Straży Miejskiej w Darłowie i Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD.

Na wstępie prezes okręgowego zarządu zaprezentował projekt ustawy o ROD apelując o aktywne włączenie się w zbieranie podpisów poparcia pod projektem.

W trakcie dyskusji zaproszeni goście poparli obywatelski projekt ustawy składając  swoje podpisy na listach poparcia.

Burmistrz Darłowa podkreślił, że ogrody w Darłowie są trwałym elementem miasta i nie ma żadnych przesłanek do ich likwidowania. Bardzo dobrze, że powstał projekt obywatelski, który w tym trudnym czasie ureguluje sprawę ogrodów i dalsza współpraca z tego tytułu nie będzie żadnym utrudnieniem dla miasta.

Przedstawiciele innych instytucji miejskich również uważają, że projekt jest dobry i dobrze by się stało gdyby wszedł w życie jak najszybciej.

Działkowcy w dyskusji podnosili sprawy stowarzyszeń. Obawy budzi fakt, czy stowarzyszenia będą  na tyle silne by utrzymać obecną funkcję rodzinnych ogrodów działkowych.

Na zakończenie spotkania pod projektem ustawy złożono kilkadziesiąt podpisów.

 

Stanisław Suszek

Prezes   OZ PZD                                                                         

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio