Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Marek Ast: Klub Parlamentarny PiS będzie omawiał sprawę ogrodów działkowych - 29.11.2012

W dniu 28.11.2012r przedstawiciele działkowców z rejonu Lubska, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry i Nowego Kisielina spotkali się z posłem Markiem Astem. Działkowcy zapoznali pana posła z problemami jakie wynikają dla nas z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz jakie kroki zostały podjęte przez działkowców w celu ustawowego zabezpieczenia naszych praw i interesów.

Pan Poseł z uwagą wysłuchał jak według obywatelskiego projektu ustawy o ROD będzie wyglądała przyszłość działkowców. Zapewnił, iż zarówno On osobiście jak i jego ugrupowanie jest przychylne działkowcom dostrzegając w ogrodach działkowych przede wszystkim ludzi, dla których te skrawki ziemi w miastach są często jedynym miejscem odpoczynku i relaksu, a nierzadko miejscem dającym możliwość wyprodukowania zdrowych i tanich  owoców i warzyw.

Pan Poseł zapewnił, iż na najbliższym Klubie Parlamentarnym PiS będzie omawiana sprawa ogrodów działkowych i najprawdopodobniej Prawo i Sprawiedliwość nie wystąpi z własnym projektem ustawy w tej sprawie. Jeśli tak się stanie wielce prawdopodobnym jest, że PiS będzie popierał projekt obywatelski przygotowany przez działkowców.

Pan Poseł Marek Ast oznajmił, iż rozumie dlaczego działkowcy tak bardzo obawiają się braku dobrych przepisów regulujących sprawy ogrodów działkowych, ponieważ w przeszłości sam był działkowcem i wie jak wiele pracy wymagało urządzenie, a następnie utrzymanie ogródka  działkowego.  Oczywistym dla niego jest, że nikt kto włożył tak wiele pracy i własnych środków nie godzi się by jego dorobek został zaprzepaszczony.


inż. Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.