Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Odbywają się kolejne spotkania z przedstawicielami zarządów ROD - 29.11.2012

W poniedziałek 26 listopada br. w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zdrowie” w Łodzi spotkali się  działacze statutowych organów  działających w ogrodach położonych na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. 

Było to kolejne spotkanie poświęcone obywatelskiemu projektowi ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz działaniom dla jego promocji  i zdobywania poparcia.

Po przedstawieniu rozwiązań projektu omówione zostały działania, które należy prowadzić żeby zdobyć jak najwięcej zwolenników inicjatywy obywatelskiej.

Obecni na spotkaniu wystosowali list do posłów ziemi łódzkiej. Przekazano także listy z 259 podpisami poparcia, kolejne osoby przystąpiły do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

W dniu 27 listopada br. w sali Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się  spotkanie przedstawicieli zarządów ogrodów z terenu Miasta i Gminy Pabianic. Wprowadzenie do tematu oraz podjęcie działań związanych z promocją projektu a także działań prowadzących do uzyskania jego poparcia ze strony parlamentarzystów i miejscowego samorządu przedstawiła prezes – Izabela Ożegalska. Natomiast instruktor ds. ogrodniczych – Maria Guzowska omówiła zasadnicze zapisy obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Podczas spotkania poinformowano zebranych, że w dniu dzisiejszym w imieniu pabianickich ogrodów trzyosobowa delegacja z ROD „Słoneczna Polana”            i ROD im. Mickiewicza spotkała się z Prezydentem Miasta Pabianic- Zbigniewem Dychto. Zapoznano Prezydenta z obecną sytuacją Związku po wyroku Trybunału Konstytucyjnego jak również z obywatelskim projektem ustawy o ROD i jego uzasadnieniem. Oświadczył, że doskonale zna zarówno lokalizację pabianickich ogrodów jak i obecną ich sytuację. Traktuje ogrody jak parki, które są miejscem wypoczynku dla wielu mieszkańców Pabianic. Prezydent złożył deklaracje poparcia dla projektu i jednocześnie wyraził wolę włączenia się w akcję zbierania podpisów przyjmując niezbędne w tym zakresie dokumenty.

Spośród obecnych na spotkaniu kilka osób zadeklarowało przystąpienie do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.