Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rośnie liczba członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - 27.11.2012

W całej Polsce odbywają się spotkania z działkowcami, podczas których prezentowane są najważniejsze zapisy obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Działkowcy nie tylko chętnie podpisują się na listach poparcia, ale także spontanicznie przystępują do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, którego celem jest zebranie podpisów pod projektem związkowej ustawy.

Włącznie z tworzącymi trzon Komitetu 15 osobami, których pisemne oświadczenia zostały przekazane do Sejmu, w sumie do Komitetu przystąpiło już 851 osób.

Działkowcy uważają, że inicjatywa ta zasługuje na szerokie poparcie , dlatego każdy członek i sympatyk ogrodów działkowych powinien nie tylko złożyć swój podpis pod projektem, ale także prowadzić akcję zbierania podpisów wśród przyjaciół, rodziny i sąsiadów. Użytkownicy działek to silna społeczność, która w obliczu zagrożenia likwidacją ogrodów, chce podjąć wysiłek i trud, by ocalić działki, które służą setkom tysięcy rodzin, a także całemu społeczeństwu. Swoja siłę chcą wyrazić ilością zebranych podpisów.

W ciągu zaledwie 3 tygodni udało się zebrać blisko 40 tys. podpisów. Potrzebnych jest jeszcze 60 tys., by projekt mógł być rozpatrzony w Sejmie. T tylko wymagane ustawą minimum, by projekt mógł zostać rozpatrzony jako obywatelski – jednak im więcej podpisów uda się zebrać, tym większa szansa na sukces. Celem Komitetu jest zebranie ok. 1 miliona podpisów.

Pod projektem ustawy o ROD podpisują się posłowie z różnych ugrupowań politycznych, a także wielu samorządowców. Rodzi to nadzieję, że inicjatywa ta ma realne szanse w Sejmie, by zostać projektem ponadpartyjnym, który zjednoczy posłów dla dobra ogrodów i działkowców.

 

AH

(Zdj. en.wikipedia.pl)

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio