Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Trzcianki na spotkaniu w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o ROD - 26.11.2012

Kolejne spotkanie w okręgu pilskim w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o ROD z członkami samorządów ogrodowych i działkowców odbyło się w dniu 22 listopada 2012 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Trzciance. W spotkaniu wzięło udział 46 działkowców z rodzinnych ogrodów działkowych im. „Słonecznik”, „Transportowiec”, „Relaks” i „Spółdzielca” w Trzciance.

Okręgowy Zarząd w Pile reprezentowali – Marian Praczyk Prezes OZ i Andrzej Kierzkowski Sekretarz OZ, którzy omówili główne założenia projektu ustawy oraz zadania dla aktywu i działkowców wynikające z kampanii promocyjnej i zbierania podpisów poparcia.

Uczestników spotkania zapoznano z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Krajowej Rady PZD o konferencji prasowej Leszka Millera szefa partii SLD, na której oznajmił o złożeniu przez SLD własnego projektu ustawy dla działkowców do Sejmu. Poinformowano także o wyrażonej przez SLD krytyce projektu ustawy złożonego przez Solidarną Polskę i jego negatywnych skutków dla działkowców, szczególnie w kwestii obciążeń finansowych, które musieliby ponieść w procesie przekształceń.

W toku dyskusji działkowcy wyrażali poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Podjęto decyzję o utworzeniu punktu konsultacyjnego, w którym będzie można złożyć podpis, przynieść wypełnione listy i otrzymać materiały promocyjne. Adres punktu konsultacyjnego: Trzcianka, portiernia na parkingu strzeżonym Osiedle Słowackiego za blokiem nr 15 - w każdy dzień tygodnia całą dobę.

Spotkanie dokumentowane było przez Telewizję Lokalną w Trzciance.

 

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ PZD w Pile

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio