Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rodzinna atmosfera na spotkaniu w Świebodzinie - 21.11.2012

Publiczna prezentacja projektu ustawy o ROD ściągnęła we wtorek 20 listopada 2012r. do auli świebodzińskiego ogólniaka około 100 osób. W spotkani uczestniczyli przedstawiciele wszystkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Świebodzinie. Spotkanie prowadził przewodniczący kolegium prezesów świebodzińskich ROD- pan Tadeusz Traczyński. Projekt oraz przyczyny dla których został opracowany zaprezentowali obecni na spotkaniu przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD z Zielonej Góry na czele z sekretarzem OZ- Panem Jerzym Komarnickim.

Projekt został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników spotkania, którzy docenili zawarte w nim zapisy. W dyskusji pojawiły się obawy czy Sejm zechce się zająć projektem i jakie alternatywne rozwiązania mogą czekać działkowców w przyszłości.

 Działkowcy ocenili, iż bardzo cenną inicjatywą jest docieranie z naszym projektem do wszystkich parlamentarzystów, ponieważ to w ich rękach będzie leżał los ustawy kiedy trafi ona już pod obrady Sejmu.

Świebodzińscy działkowcy chętnie wpisywali się na listę poparcia komitetu inicjatywy obywatelskiej oraz deklarowali chęć przystąpienia do komitetu i zbierania podpisów.

Wszyscy uczestnicy spotkania podpisali się pod listem w sprawie poparcia projektu skierowanym do Marszałek Sejmu i wszystkich klubów parlamentarnych

 

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio