Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezentacja projektu ustawy o ROD podczas obchodów XX rocznicy powstania Unii Pracy - 19.11.2012

W dniu 17 listopada 2012 roku delegacja Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie uczestniczyła w obchodach XX rocznicy powstania Unii Pracy. W uroczystościach wzięli udział:

  • Wiceprzewodniczący Unii Pracy Pan Jan Lus;
  • Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Unii Pracy w Koszalinie Pan Senator Andrzej Niski;
  • Przewodnicząca Rady Powiatowej Unii Pracy w Koszalinie Pani dr Janina Stolc  oraz przedstawiciele struktur terenowych Unii Pracy z Kołobrzegu, Świdwina, Wałcza, Szczecinka i Białogardu.

W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele szeregu organizacji   i instytucji sympatyzujących z Unią Pracy.

Okręgowy Zarząd PZD reprezentowany był przez wiceprezesa OZ Ryszarda Nowaka i sekretarza OZ Mariana Sekulskiego.

W trakcie uroczystości w swoim wystąpieniu Senator Andrzej Niski znaczną jego część poświęcił obecnej sytuacji ogrodów działkowych i działkowców, podkreślając, że prowadzona akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ROD zasługuje na szerokie poparcie i każdy członek i sympatyk Unii Pracy powinien pod projektem złożyć swój podpis. Na dowód tego poinformował zebranych, że do materiałów propagandowych wręczonych wszystkim uczestnikom obchodów dołączony jest druk listy poparcia z prośbą     o zebranie podpisów w swoich środowiskach. Podpisane listy należy przekazać do biura Unii Pracy w Koszalinie lub bezpośrednio do okręgowego zarządu PZD w Koszalinie.

W ramach wystąpień zaproszonych gości, wiceprezes OZ PZD Ryszard Nowak  pogratulował pięknego jubileuszu Unii Pracy i zaprezentował zebranym najważniejsze zapisy obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Podziękował wszystkim tym, którzy w trakcie uroczystości złożyli swoje podpisy pod projektem oraz prosił o podjęcie w swoich środowiskach działań popierających. W międzyczasie sekretarz OZ zaproszonym gościom wręczył projekt ustawy wraz z przewodnikiem po ustawie i dodatkowe druki list poparcia.  Z zainteresowanymi uzgodniono termin i sposób przekazania list do okręgowego zarządu.  W trakcie spotkania swoje podpisy złożyło kilkadziesiąt  – ok. 50 osób. W ramach dyskusji w kuluarach  zebrani uczestnicy spotkania interesowali się projektem ustawy, chętnie pobierali przygotowane  materiały informacyjne, deklarowali zbieranie podpisów.

 

 Ryszard Nowak - Dyrektor Biura OZ PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio