Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Dębicy na spotkaniu z posłami Prawa i Sprawiedliwości - 16.11.2012

W dniu 12.11.2012r odbyło się spotkanie działaczy terenowych PZD z terenu miasta Dębicy z posłami na Sejm RP: Panią Beatą Szydło – Wiceprezesem PiS i Panem Kazimierzem Moskalem.

Podczas spotkania posłowie zapoznali się z obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, przygotowanym przez środowisko działkowców. Przedstawiciele PiS stwierdzili, iż ta inicjatywa ustawodawcza przede wszystkim zabezpiecza prawa użytkowników działek i z tego też względu zasługuje na szerokie poparcie. Pani Wiceprezes PiS zauważyła jednak, iż nacisk lobby deweloperskiego w całym kraju jest bardzo silny, w związku z czym konieczne będzie znalezienie kompromisu, który uspokoi to środowisko i jednocześnie zapewni dalsze istnienie ogrodów działkowych.

Poseł Kazimierz Moskal stwierdził, iż Prawo i Sprawiedliwość przystąpi do budowania ponadpartyjnej koalicji na Podkarpaciu, która umożliwi przegłosowanie w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Działacze PZD zaproponowali, aby posłowie PiS skonfrontowali obywatelski projekt ustawy z własnymi propozycjami prawnego uregulowania funkcjonowania ogrodów działkowych. Znalezienie punktów wspólnych z pewnością ułatwiłoby udzielenie poparcia przez to ugrupowanie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD.

Posłowie PiS zostali również powiadomieni o przyjęciu projektu ustawy przez Marszałka Sejmu Panią Ewę Kopacz, rozpoczęciu zbierania podpisów pod projektem ustawy oraz działaniami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej w celu szerokiej promocji projektu ustawy.

Pani Beata Szydło – Wiceprezes PiS – zaproponowała, aby podczas czytania projektu ustawy w Sejmie, na widowni znajdowała się bardzo duża grupa działkowców.

 

Zdj. www.kazimierz-moskal.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio