Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Szprotawy zapoznali się z projektem ustawy - 16.11.2012

Działkowcy oraz zainteresowani sprawą mieszkańcy Krosna Odrzańskiego oraz Szprotawy w dniach 12 i 13 listopada br. mieli okazję zapoznać się z obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Licznie zgromadzeni uczestnicy spotkań (zarówno w Krośnie Odrzańskim jak i Szprotawie uczestniczyło w spotkaniach ponad 100 osób) mieli okazje zapoznać się z sytuacją w jakiej znaleźli się polscy działkowcy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz z genezą powstania inicjatywy obywatelskiej.

Główne założenia projektu dotyczące gwarancji prawnych dla działkowców oraz ewolucyjnych zmian dotyczących przekształcenia stanu prawnego Rodzinnych Ogrodów Działkowych w ogólnopolskie stowarzyszenie zostały wyczerpująco omówione przez uczestniczących w spotkaniach przedstawicieli Okręgowego Zarządu PZD na czele z prezesem OZ panem Marianem Pasińskim i członkami prezydium OZ.

Działkowcy pozytywnie ocenili przedstawiany projekt i zawarte w nim rozwiązania. uczestnicy spotkań złożyli swoje podpisy popierające projekt oraz podjęli stanowiska w sprawie poparcia projektu oraz wyrażenia swojego negatywnego stosunku do Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz rozwiązań proponowanych w projekcie ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Solidarnej Polski.

Obecni na spotkaniach przedstawiciele władz samorządowych zarówno w Krośnie odrzańskim jak i Szprotawie zapewniali, iż są przychylni działkowcom i będą przestrzegać prawa w zakresie dotyczącym rodzinnych ogrodów działkowych, dlatego w interesie wszystkich działkowców jest aby te prawa były dla nich korzystne.

 

Rafal Hawryluk

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio