Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Posłanka Bożenna Bukiewicz z Platformy Obywatelskiej: Nie damy skrzywdzić działkowców! - 16.11.2012

Delegacja działkowców z okręgu zielonogóskiego spotkała się w środę 14.11.2012r. z przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w województwie lubuskim, panią poseł Bożenną Bukiewicz. Przedstawiciele działkowców z Zielonej Góry, Sulechowa i Żagania przedstawili Pani Posłance naszą inicjatywę ustawodawczą. Dokładnie omówili w jakich okolicznościach doszło do Wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o ROD z 2005r. i jak on jest odbierany przez dzialkowców. Przedstawiono główne założenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD i poinformowano Panią Poseł o rozpoczęciu zbierania podpisów poparcia pod projektem.

Pani Poseł z dużym zainteresowaniem przyjęła proponowane przez działkowców rozwiązania legislacyjne. Oświadczyła, iż na dzień dzisiejszy Platforma Obywatelska nie zajmuje się pracami nad projektem ustawy o ogrodach działkowych, ale najprawdopodobniej takie prace zostaną podjęte wiosną przyszłego roku.

Pani Posłanka zapewniła, iż Platforma Obywatelska nie pozwoli skrzywdzić działkowców, a prace nad projektem partii będą szeroko konsultowane z naszym środowiskiem. Pani poseł przypomniała, iż w tej sprawie wyraziła swoje stanowisko na konferencji prasowej tuż po wyroku TK.

Pani Posłanka zapewniła, że pozostanie w kontakcie z lubuskimi działkowcami i chętnie spotka się z nimi w szerszym gronie.

 

Rafal Hawryluk

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.