Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Tłumy na spotkaniu w Sulechowie - 16.11.2012

Podczas kolejnej już publicznej prezentacji obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, która odbyła się w środę 14.11.2012r. w Sulechowie pojawiło się tak wielu zainteresowanych naszą inicjatywą, że przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania. Sala pękała w szwach, blisko 140 osób z powagą i skupieniem przybyło wysłuchać jakie rozwiązania i gwarancje prawne zawiera obywatelski projekt ustawy o ROD.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz okręgowych Polskiego Związku Działkowców na czele z Jerzym Komarnickim- sekretarzem OZ PZD i członkiem prezydium OZ Tadeuszem Tarczyńskim. Spotkaniu przewodniczył członek Krajowej Rady PZD, pan Jan Gwóźdź.

Jak zwykle w Sulechowie nie zabrakło sprzyjających działkowcom przedstawicieli władz samorządowych na czele z  Burmistrz Sulechowa  - Romanem Rakowskim oraz  Starostą Zielonogórskim- Ireneuszem Plechanem i Przewodniczącym Rady Powiatu Zielonogórskiego  - Edwinem  Łazickim.

Uczestnicy spotkania z entuzjazmem przyjęli zaproponowane w projekcie rozwiązania i wyrazili chęć wspierania komitetu inicjatywy obywatelskiej.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Sulechowa zapewnił, iż w Sulechowie jest miejsce dla ogrodów działkowych, a miasto dostrzega ich dobroczynny wpływ. Zapewnił też, że będzie popierał dążenia działkowców do uchwalenia korzystnych dla nich przepisów i liczy że zostaną one uchwalone przez Sejm ponieważ zaspokajają one wszystkie potrzeby zarówno miasta jak i działowców.

Uczestnicy spotkania podpisali się pod listem skierowanym do klubów parlamentarnych, posłów na Sejm i senatorów

Rafal Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio