Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poznańscy działkowcy protestowali razem ze związkowcami z OPZZ - 15.11.2012

W pikiecie zorganizowanej 14 listopada 2012 r. przez związkowców z OPZZ w ramach ogólnoeuropejskiego protestu na rzecz rozpoczęcia rozmów nad Kontraktem Socjalnym dla Europy przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu uczestniczyli także działkowcy z Okręgowego Zarządu  PZD.

Protestowano przeciwko pogarszającym się warunkom życia polskich rodzin, niskim zarobkom, patologicznym formom zatrudniania, kłopotom z dostępem do służby zdrowia, narastającej biedzie i ubóstwu.  Jak stwierdził w swojej wypowiedzi prezes OZ PZD dr Zdzisław Śliwa polskie rodziny po trudach pracy mają prawo do godziwego wypoczynku. Dla blisko miliona polskich rodzin pobyt na działce w rodzinnym ogrodzie działkowym jest często jedyną szansą na wypoczynek i rekreację na łonie natury. Zasługują więc ogrody działkowe na ochronę ze strony państwa.

Tymczasem  działkowcy doczekali się zakwestionowania przez Trybunał Konstytucyjny ustawy chroniącej ich prawa. Konsekwencją wyroku będzie likwidacja wielu ogrodów, a pozostałym działkowcom pogorszą się warunki użytkowania działek. Dlatego tak ważnym zadaniem Sejmu RP jest uchwalenie dobrego prawa chroniącego działkowców i ogrody. Taki prawem może być obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych wniesiony do Sejmu przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.

Ważne jest, by projekt poparła możliwie największa liczba działkowców oraz ta część społeczeństwa, dla której los ogrodów działkowych nie jest obojętny. Prezes OZ PZD wyraził przekonanie, że w  grupie przyjaciół ogrodów znajdą się także związkowcy OPZZ, których wielu odpoczywa w ogrodach działkowych i poprosił manifestujących  związkowców o złożenie podpisów poparcia dla projektu ustawy.  Odpowiedzią były aplauz zebranych i składane liczne podpisy poparcia na listach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Opracował: TAD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.