Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 15.11.2012


 

 

Od 20 listopada na rynku dostępny będzie świąteczny numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Znaleźć w nim można m.in. inspiracje na świąteczne dekoracje oraz wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres późnej jesieni i zimy, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

● Tradycja świątecznego ukwiecania mieszkań jest u nas dość powszechna. Może jednak, zamiast popularnej gwiazdy betlejemskiej, warto wykorzystać do tego celu również inne gatunki, które mogą okazać się przynajmniej równie atrakcyjne? Jakimi więc roślinami najlepiej udekorować mieszkanie na święta, aby uzyskać ciekawy, niebanalny efekt?

 

● Działka zimą wcale nie musi być smutna, jeśli pojawią się na niej odpowiednio dobrane kolorowe gatunki i odmiany iglaków. Doradzamy też jak tworzyć kompozycje z kolorowych iglaków by uzyskać jak najlepszy efekt, uniknąć przesady i uwzględnić ich wymagania siedliskowe oraz docelową wielkość.

 

● Wspólnie spędzone chwile przy świątecznym posiłku w duchu „slow” pozwalają na pogłębienie więzi rodzinnych i przyjacielskich. Podczas świąt Bożego Narodzenia bardzo łatwo jednak wpaść w zgiełk i szał rożnych przygotowań i zakupów. Jak tego uniknąć?

● Grudzień i styczeń to piękny, bajkowy czas, gdy iluminacje świetlne wykorzystuje się także do dekoracji zewnętrznej. Proponujemy kilka  podstawowych form oświetlenia, które można wykorzystać w tym celu.

 

● Podsumowując działkowy sezon i przygotowując się do nowego, warto poznać rośliny atrakcyjne o każdej porze roku. Które z nich wybrać?

● Jak odmienić wizerunek niewielkiej, murowanej altany i przeobrazić ją w stylowy domek w duchu polskiej tradycji? Czeka nas trochę pracy, ale za to efekt będzie niezwykły!

 

● Efekt pięknej działki osiągamy, ucząc się często na własnych błędach.  Aby wyeliminować przykre niespodzianki, zachęcamy do lektury nowego cyklu „Dziesięć błędów ogrodnika”, w którym będziemy podpowiadać jakich pomyłek należy unikać przy urządzaniu działki, a także uprawie i nawożeniu czy też ochronie roślin.

 

Ptaki towarzyszą nam na działce przez cały rok, stając się sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin. W bogato ilustrowanym artykule prezentujemy najpopularniejsze ich gatunki odwiedzające nasze działki. Doradzamy też jak je mądrze dokarmiać!

 

● Tajemnicza uroda storczyków niezmiennie nas zachwyca. Warto poznać sekrety uprawy tych roślinnych skarbów w mieszkaniu!

 

● Jak dokonać oryginalnych zmian budowlanych na własnej działce, nie dysponując dużymi środkami finansowymi? Proponujemy kilka praktycznych pomysłów!

Hortensje to wyjątkowo piękne i lubiane przez nas krzewy. Czasem  jednak nie kwitną. Jakie są tego przyczyny i jak, stosując proste zabiegi, sprawić by corocznie zachwycały nas swą urodą?

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w grudniowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.