Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

SLD w naszej sprawie – pokolenia działkowców budowały swoje ogrody - 15.11.2012

W dniu 14 listopada 2012 r. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej – były Premier RP Leszek Miller, przebywał na Śląsku.W spotkaniu w Zabrzu w kinie „Roma”, z udziałem gospodarzy samorządowych, politycznych miejskich i wojewódzkich SLD ze Zbyszkiem Zaborowskim na czele, społeczeństwa Miasta Zabrze, uczestniczyli zaproszeni działkowcy.

Na zadawane pytania były Premier udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dotyczyły one sytuacji gospodarczej i politycznej kraju, przy czym wiele pytań i próśb było natury osobistej.

Natomiast na wypowiedź przedstawiciela PZD, Wiceprezesa OZ Śl Józefa Noskiego w sprawie aktualnej sytuacji Związku, wyroku Trybunału Konstytucyjnego i projektu obywatelskiego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, Premier w długim wystąpieniu ustosunkował się do poruszonych kwestii. Dogłębnie przedstawił i omówił bogatą historię ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce i na Śląsku. Przedstawił wszystkie aspekty pozytywnego oddziaływania ogrodów, oraz potrzebę ich dalszego utrzymania i rozwoju. Docenił dotychczasowe osiągnięcia PZD, tradycje, trud i wielopokoleniowy wysiłek w zakładaniu ogrodów. Zapewnił, że on osobiście i posłowie SLD w Sejmie i struktury SLD w terenie będą czyniły wszelkie możliwe działania aby PZD i działkowcy mogli w spokoju dalej uprawiać działki i na nich wypoczywać. Zadeklarował pomoc w poparciu projektu obywatelskiego i złożeniu w najbliższym czasie projektu poselskiego SLD. Wykazał wielką i dogłębną wiedzę w poruszonym temacie, czym zaskarbił sobie wdzięczność słuchaczy otrzymując długotrwałą owację po tym wystąpieniu.

 

Opracował Józef Noski

(fot: Zabrze, źr:Wikipedia)

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio