Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy zapoznali posła Józefa Zycha z Obywatelskim Projektem Ustawy - 13.11.2012

W dniu  12 listopada br. delegacja  działkowców z okręgu zielonogórskiego wzięła udział  w spotkaniu z Marszałkiem  Józefem Zychem. Delegacji przewodniczył wiceprezes OZ Stanisław Trziszka- Ozgowicz. Uczestnicy spotkania przekazali panu Marszałkowi, iż Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej został zarejestrowany w Sejmie RP. Poinformowali też,  iż obecnie w całym kraju odbywa się akcja zbierania podpisów obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ustawy o ROD. Pan Marszałek zapewnił, że zagadnienie ogrodów działkowych jest mu znane nie od dziś. Uważa, że inicjatywa obywatelska jest trudną drogą legislacyjną, ale należy robić wszystko by chronić działkowców. Zapewnił, że będzie prowadził rozmowy z poszczególnymi posłami w tej sprawie i, że działkowcy także  powinni szukać zwolenników wśród parlamentarzystów.  Zaznaczył, że jeśli inicjatywa obywatelska nie zyska poparcia parlamentu, to  korzystne dla działkowców przepisy powinny być procedowane jako projekt poselski.

Marszałek Józef Zych wyznał, iż według jego wiedzy klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie podjął prac nad własnym rozwiązaniem dotyczącym nowych przepisów dla działkowców.

Pan Marszałek zobowiązał się, iż uważnie przestudiuje Obywatelski projekt działkowców  Zaznaczył, iż przed dokładnym przeanalizowaniem wszystkich artykułów projektu nie chciałby zajmować konkretnego stanowiska co do wartości merytorycznej i słuszności proponowanych rozwiązań

Liczymy, iż pan Marszałek jako wybitny polski prawnik i autorytet doceni wartość proponowanych przez nas zapisów.

            red. Irena Woźny

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio