Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy w Białymstoku - 12.11.2012

11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości, w rodzinnym ogrodzie działkowym „27 lipca” w Białymstoku odbyła się akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o rod. Działkowcy tłumnie przybywali wraz z całymi rodzinami, by złożyć swój podpis pod ustawą, która zabezpiecza prawa ogrodów i działkowców, a przede wszystkim jest nadzieją na dalsze istnienie i rozwój ogrodów działkowch w Polsce.

Całą akcję, włącznie z tworzeniem banerów z hasłami i powielaniem materiałów informacyjnych, w tym projektu ustawy i Apelu Krajowej Rady PZD, udało nam się zorganizować w zaledwie 3 dni – mówi prezes ogrodu Lucyna Zajkowska. – Pomyśleliśmy, że właśnie ten dzień powinien sprzyjać narodowej mobilizacji w obronie naszych praw i działek.

Specjalnie na tę okazję została postawiona tablica zapraszająca działkowców do składania podpisów w Biurze Zarządu Ogrodu „27 Lipca”. Na bramie zawieszono trzy flagi: państwową, unijną i związkową. Przy wejściu do ogrodu, od strony głównej i dość ruchliwej ulicy, powieszony został baner: „Działkowcy popierają nową ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych – Dzień Otwarty 11.11.2012r.”

 

Na dużej tablicy ogrodowej wywieszono powiększony do formatu A3 cały projekt ustawy o rod. Wszystko po to, by o tej akcji dowiedziało się jak najwięcej ludzi. – To naprawdę zdumiewające, że w tak krótkim czasie udało nam się zainteresować tą inicjatywą tak wielu ludzi – uważa prezes Lucyna Zajkowska. - Atmosfera była wspaniała – na nasz dzień otwarty przybyły całe pokolenia działkowe i każdy chciał dowiedzieć się jak najwięcej o całej sprawie. Ludzie zadawali mnóstwo pytań i z zadowoleniem przyjmowali projekt stworzony specjalnie przez działkowców dla działkowców. Wydrukowane broszury rozeszły się w szybkim tempie. Działkowicze byli bardzo zaangażowani w tę akcję, a przede wszystkim solidarnie poparli to, co robimy podpisując się na listach poparcia pod ustawą – powiedziała Prezes ROD „27 Lipca”.

Efekt działań? W ciągu zaledwie kilkunastu godzin udało zebrać się ponad 200 podpisów. Ponieważ echa tej akcji są bardzo duże i do Zarządu ROD „27 Lipca” w Białymstoku dzwonią w dalszym ciągu działkowcy pytając , jak i gdzie mogą złożyć swój podpis, akcja zbierania podpisów została przedłużona i będzie trwała przez cały najbliższy tydzień.

Jeśli każdy ogród włoży tyle wysiłku w mobilizowanie działkowców i zbieranie podpisów pod ustawą o rod, to sukces będzie gwarantowany. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do organizowania podobnych akcji w swoich miastach i ogrodach.

 

AH

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.