Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pałac Książęcy w Żaganiu był miejscem pierwszej prezentacji publicznej obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych w OZ Zielona Góra - 08.11.2012

W dniu 6 listopada br. w Pałacu Żagańskim odbyło się spotkanie z działkowcami oraz mieszkańcami miasta. Z zaproszenia Okręgowego Zarządu skorzystało około 90 osób. Na spotkanie przybył także burmistrz Żagania pan Sławomir Kowal. Z ramienia Polskiego Związku Działkowców udział wzięli prezes OZ M.Pasiński, wiceprezes OZ J.Mikołajczyk, sekretarz OZ J. Komarnicki oraz prezesi  ogrodów z Żagania, Gozdnicy i Iłowej.

Spotkanie prowadził Prezes ROD „Zacisze” w Żaganiu pan Karol Wojtysiak. Przedstawiciele Okręgowego Zarządu prezentowali projekt ustawy i wynikające z niego korzyści dla działkowców, sprawy dotyczące zabezpieczenia ich praw i majątku oraz rozwiązania  dotyczące funkcjonowania ogrodów działkowych w miastach.

Głos zabrał także burmistrz miasta pan Sławomir Kowal, który zadeklarował pomoc ogrodom żagańskim, z którymi od kilku lat z powodzeniem  współpracuje.  Zapewnił, że ogrody w jego mieście będą dalej istnieć i nikomu nie przeszkadzają. Burmistrz przypomniał, iż sam podejmował stanowiska w obronie ustawy o ROD z dnia 5 lipca 2005 roku i robił to od serca, z życzliwości dla działkowców. zaapelował by działkowcy walczyli o ustawowe gwarancje swoich praw. 

Uczestnicy spotkania dobrze przyjęli inicjatywę ustawodawczą firmowaną przez Polski Związek Działkowców i wyrazili chęć poparcia dla naszej ustawy.

Podpisali się pod  listem skierowanym do Pani Marszałek Sejmu o jak najszybsze wprowadzenie projektu ustawy pod obrady Sejmu.

 

Red. Irena Woźny

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.