Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Gniezna i Wrześni popierają projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych - 07.11.2012

Kolegia Prezesów z terenu miasta i powiatu Gniezno oraz z Wrześni w dniu 30 października br. zorganizowały w Gnieźnie w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury spotkanie działkowców, w którym wzięło udział około 150 osób. Na spotkanie przybyli również – Pan Jacek Kowalski – Prezydent Miasta Gniezna oraz Poseł na Sejm RP – Pan Tadeusz Tomaszewski.

Tematem spotkania było omówienie projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych opracowany przez nasz Związek i zgłoszonej do sejmu przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. W toku spotkania omówiono aktualna sytuację PZD i działania w sprawie poparcia projektu ustawy. Przedstawiono także działania Związku w celu popularyzowania projektu ustawy i poddano krytycznej analizie projekt ustawy zgłoszony przez klub Solidarna Polska, będącym w istocie projektem posła Dery, już raz odrzuconym przez Sejm RP. Sprawy te omówił Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu kol. Zdzisław Śliwa.  Poinformował on również, że Marszałek Sejmu nie przyjęła  projektu ustawy w ciągu ustawowych 14 dni żądając dodatkowych uzupełnień, wychodzących poza sprawy czysto formalne. Wzbudziło to oburzenie uczestniczących w spotkaniu  tym bardziej, że takich żądań nie wystosowała wobec projektu ustawy Solidarnej Polski. Swoje negatywne stanowiska do takiego działania wyrazili zarówno Prezydent Miasta, który zapowiedział wystosowanie pisma do Pani Marszałek oraz Poseł Tadeusz Tomaszewski. W ten sposób obaj uczestnicy spotkania po raz kolejny wykazali swoje poparcia dla ogrodów i działań Związku w ich obronie.

 Szczegółowe zapisy projektowanej  ustawy omówił Prezes Okręgowego Zarządu. Wyjaśniał zgłaszane  wątpliwości i odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Apelował o zapoznanie z projektem najpierw wszystkich członków organów Związku w poszczególnych ogrodach, a następnie  aby dotrzeć do maksymalnie największej rzeszy działkowców. Sugerował organizowanie nadzwyczajnych walnych zebrań do omówienia zapisów projektowanej ustawy. Zobowiązał obecnych do aktywnego działania przy zbieraniu podpisów na listach poparcia dla naszego projektu ustawy.

 

Na zakończenie przedstawiony został projekt stanowiska skierowanego do Pani Marszałek Ewy Kopacz negującego jej działania w zakresie nierównego stosowania prawa przy rejestrowaniu projektów ustaw. 

 

                       

 

                                                                                           Opracował: Zdzisław Stankowiak

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio