Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Komunikat Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych - 06.11.2012

Komunikat Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej

Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych

 

 W dniu 6 listopada br. pełnomocnik Komitetu został poinformowany o tym, że dzień wcześniej (tj. 5 listopada br.) Pani Marszałek Sejmu podpisała postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu. 

Teraz Komitet będzie musiał ogłosić informację w ogólnopolskim dzienniku o nabyciu osobowości prawnej, swoim adresie oraz miejscu udostępnienia projektu ustawy do publicznego wglądu. Dopiero po takim ogłoszeniu Komitet może rozpocząć rozpowszechnianie projektu, kampanię promocyjną oraz zbieranie podpisów obywateli popierających ten projekt.

Z tego względu Komitet niezwłocznie poinformuje o fakcie dokonanego ogłoszenia, żeby jak najszybciej przystąpić do akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.    

Aby projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych mógł być rozpatrzony w Sejmie, Komitet musi zebrać pod nim nie mniej niż 100 tys. podpisów w ciągu 3 miesięcy od dnia wydania przez Marszałek Sejmu postanowienia o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu; termin ten upływa więc 5 lutego 2013 r.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.