Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Leszek Miller spotkał się z działkowcami - 31.10.2012

29.10.2012 o godz. 17.00 w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim przy ul. Kościuszki odbyło się spotkanie działkowców i sympatyków ROD z premierem Leszkiem Millerem. W spotkaniu uczestniczyli: Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku Pan Czesław Smoczyński, Prezydent Miasta Starogard Gdański, Pan Edmund Stachowicz, szef powiatowych struktur SLD Pan Wiesław Rutkowski, Prezes Powiatowego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów Pan Jan Brdak oraz zaproszeni działacze SLD z Kościerzyny, Malborka, Kwidzyna, którym towarzyszyli działkowcy z powyższych miejscowości. Organizatorem spotkania było Kolegium Prezesów ROD w Starogardzie Gdańskim wraz z Powiatowym Zarządem SLD. Temat spotkania „Obrona ogrodów działkowych - omówienie projektu ustawy SLD i projektu ustawy PZD''.

W swoich wystąpieniach Leszek Miller i Czesław Smoczyński zapoznali zebranych z decyzjami Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował prawie połowę artykułów Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 8 lipca 2005. Omówiono dalsze działania dotyczące „nowych ustaw". Leszek Miller oraz Czesław Smoczyński skrytykowali dotychczasowe działania osób szkodzących ogrodom działkowym. Prezydent Starogardu zapewnił, iż z jego strony nic działkowcom nie grozi, bowiem jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z działkowcami. Poparł działania podjęte przez działkowców by obronić ogrody przed likwidacją.

W dyskusji wzięło udział kilkunastu działkowców i sympatyków. Poruszano takie problemy jak:, ,co zrobić z emerytami gdy zabierze im się działki", „gdzie wolny czas i wakacje  spędzą rodziny,  których  nie  stać  na wyjazd".  Podczas  dyskusji  mówiono  o konsekwencjach, jakie mogą nastąpić, gdy w terminie ustawodawca nie ustanowi nowej ustawy o ogrodach działkowych. Państwo, które nie umie chronić obywatela przestaje być państwem. Pytano, dlaczego Pani Ewa Kopacz zażądała od Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD wykazania skutków finansowych do naszego projektu ustawy. Nie uczyniono tego w stosunku do projektu ustawy złożonego przez Solidarną Polskę. Na zadane pytania odpowiadał Leszek Miller i Czesław Smoczyński. Wszystkie pytania uzyskały odpowiedzi. Podczas spotkania zebrano 93 podpisy pod „Stanowiskiem" działkowców i sympatyków skierowanym do Pani Ewy Kopacz - Marszałka Sejmu RP. Działkowcy podziękowali premierowi Leszkowi Millerowi za przyjęcie ich zaproszenia i przybycie do Starogardu Gdańskiego.

Podczas rozmowy w kuluarach przewodniczący Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów w Starogardzie Gd zobowiązał się do zbierania podpisów pod naszą ustawą.

Należy nadmienić, iż 30 min. przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa Leszka Millera i Czesława Smoczyńskiego.

Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD Starogard Gd. Bogdan Grzela

 

 

 Relacja ze spotkania ukazała się także na portalu Gazety Kociewskiej (czytaj więcej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio