Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przewodniczącą Rady Województwa Świętokrzyskiego popiera dzialkowców - 30.10.2012

Informacja ze spotkania przedstawicieli OZŚ PZD
z Przewodniczącą Rady Województwa Świętokrzyskiego OPZ Elżbietą Drogosz

 

            Dnia 29. października 2012r. w siedzibie Rady Województwa Świętokrzyskiego OPZZ w Kielcach odbyło się spotkanie pomiędzy Przewodniczącą RWŚ OPZZ Elżbietą Drogosz i przedstawicielami Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego: Prezesem OZŚ PZD Zygmuntem Wójcikiem, Kierownikiem Biura OZ Janem Stańczykiem, inspektor ds. terenowo-prawnych Anną Ślusarczyk oraz reprezentantami kieleckich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Zebranie poświęcone było tematowi wspólnych działań OPZZ i Polskiego Związku Działkowców w celu obrony ogrodnictwa działkowego i obywatelskiego projektu Ustawy o ROD.

            Podczas rozmowy Kierownik Biura OZ zaprezentował najważniejsze rozwiązania obywatelskiego projektu Ustawy wraz z ich uzasadnieniem i wskazywał na pilną potrzebę zabezpieczenia nabytych praw działkowców. Przedstawiciele OZŚ przestawili także prośbę o pomoc w popularyzacji i późniejszym zbieraniu podpisów pod projektem. Na powyższy temat wywiązała się długa, budująca dyskusja.

            Przewodnicząca OPZZ podkreśliła, że dla dobra ogrodnictwa działkowego i przyszłości Ogrodów liczy się przede wszystkim zjednoczenie zbliżonych sobie środowisk i poparcie jednego, najlepszego ze zgłoszonych projektów nowej Ustawy. Stwierdziła, że taki z pewnością jest projekt wypracowany przez zespół prawników PZD, jako specjalistów znających specyfikę funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych i realia panujące w Ogrodach. Pani Drogosz zapewniła także o gotowości i chęci związkowców do pomocy przy zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy.

            Na koniec obie strony zapewniły się o chęci i zasadności dalszej współpracy dla ratowania dorobku polskich działkowców. Przewodnicząca OPZZ wyraziła nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, rozmowom i działaniu uda się zachować i uratować od zguby jak najwięcej rodzinnych ogrodów działkowych.

 

                                                                                                                      Opracowała

                                                                                                                      Anna Ślusarczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio