Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Coraz więcej członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - 29.10.2012

Zwiększyła sie liczba osób, które przystąpiły do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, którego celem jest zebranie podpisów pod projektem związkowej ustawy.

Włącznie z tworzącymi trzon Komitetu 15 osobami, których pisemne oświadczenia zostały przekazane do Sejmu, w sumie do Komitetu przystąpiło już 221 osób. Inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością wśród działkowców, co skutkuje spontanicznym zgłaszaniem się nowych członków do Komitetu. Działkowcy podkreślają, że przygotowany projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych zabezpiecza kompleksowo prawa działkowców i ogrodów i zasługuje w pełni na poparcie całego środowiska działkowego. Działkowcy wiedzą, że tylko w jedności siła i dlatego w pełni popierają ten projekt i chcą uczestniczyć dalszych etapach postępowania, a więc w zbieraniu podpisów i promowaniu projektu wśród społeczeństwa. Wyrażają też nadzieję, że projekt ten zostanie przyjęty przez Sejm i jako ustawa zabezpieczy prawa działkowców i ogrodów.

Aby projekt mógł być rozpatrzony w Sejmie, Komitet musi zebrać pod nim nie mniej niż 100 tys. podpisów w ciągu 3 miesięcy. Warunkiem skuteczności przedsięwzięcia jest masowe poparcie dla projektu, aby to osiągnąć niezbędna jest mobilizacja nie tylko działkowców, ale także ich rodzin, przyjaciół i sympatyków ogrodów działkowych.

Komitet może rozpocząć rozpowszechnianie projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, kampanię promocyjną oraz zbieranie podpisów obywateli popierających ten projekt dopiero wtedy, gdy uzyska postanowienie zezwalające na zbiórkę podpisów pod projektem od Marszałka Sejmu. Tymczasem Ewa Kopacz w dniu 25 października br. wstrzymała wydanie postanowienia i wezwała Komitet do uzupełnienia braków formalnych dotyczących skutków finansowych, jakie może spowodować wejście w życie nowej ustawy o ROD. Komitet udzielił już obszernych wyjaśnień Marszałek Sejmu. Więcej można przeczytać TUTAJ.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio