Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Działkowiec

Czytajcie „działkowca”! - 19.10.2012 

Na rynku jest już najnowszy, listopadowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Znaleźć w nim można wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres jesieni i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

● W jesiennym krajobrazie działek szczególną uwagę zwracamy na rośliny o przebarwiających się liściach i ozdobnych owocach. Są to głównie krzewy i drzewa, ale także pnącza i byliny. Prezentujemy najpiękniejsze gatunki i odmiany, które warto posadzić na działce, aby cieszyć się w tym okresie ich urodą. Wyjaśniamy na czym polega alchemia jesiennych kolorów, a kalendarz przebarwień roślin pomoże uzyskać spektakularny efekt przez całą jesień!

 

„Metamorfozy” to nowy cykl artykułów przedstawiający działki naszych Czytelników przed i po modernizacji zaproponowanej przez naszych specjalistów. Polecamy go wszystkim, którzy pragną zmodernizować swoją działkę, ponieważ inspiracje zawarte w prezentowanych projektach mogą okazać się przydatne w wielu różnych sytuacjach – w całości lub przynajmniej częściowo!

Slow life to nowy trend, styl życia propagujący zwolnienie tempa życia, świadome korzystanie z dobrodziejstw działki, celebrowanie obcowania z przyrodą, przyjaciółmi, wspólne posiłki na świeżym powietrzu. Warto go poznać, a pomocny w tym będzie nasz nowy cykl artykułów!

 Kompozycje z roślin iglastych zawsze cieszą się dużą popularnością. Doradzamy jak aranżować małe grupy iglaków aby nie były monotonne i  zachwycały zróżnicowanymi pokrojami i kontrastem barw. Jak najłatwiej zaprojektować taką kompozycję na działce?

Maki – zakazane czy nie zakazane? Wyjaśniamy na czym mogą polegać problemy i nieporozumienia związane z nieświadomą uprawą tych roślin. Doradzamy też jak odróżnić zakazany w uprawie amatorskiej mak lekarski od wielu innych ozdobnych gatunków maków.

Rośliny liściaste zawsze zielone doceniamy zazwyczaj dopiero w okresie jesienno-zimowym. Które z nich są szczególnie cenne? Czym kierować się przy ich wyborze?

● Spośród wielu gatunków sadowniczych możliwych do uprawy na działce warto zwrócić uwagę na prawdziwe owocowe perełki, rzadko dostępne w handlu a wyróżniające się urodą, smakiem i przede wszystkim walorami zdrowotnymi!

Pienne formy niektórych roślin mogą być wspaniałą dekoracją balkonów i tarasów. Warto więc w okresie jesieni i zimy spróbować stworzyć je we własnym zakresie!

Różeniec górski to mało jeszcze znany gatunek o silnym działaniu adaptogennym (podobnie jak żeń-szeń), zwiększa naszą wydolność fizyczną i poprawia samopoczucie. Doradzamy jak go uprawiać i wykorzystywać!

● Jesienią mamy na działce wiele opadłych liści. Jak najlepiej je wykorzystać, unikając przy tym szkodliwego i uciążliwego dla innych spalania?

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w listopadowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio