Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy przesyłają życzenia uczestnikom X Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZD - 05.10.2012

W związku z obradami X Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZD, który odbędzie się 6 października br. działkowcy i zarządy ogrodów przesyłają do Krajowej Rady PZD listy życząc owocnych obrad i dobrej, merytorycznej dyskusji, podczas której zostanie wypracowany ostateczny kształt związkowego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

„Działkowcy i struktury Związku doceniają ważność spraw, z którymi zjazd musi się zmierzyć. Dziękujemy za działania już wykonane dla dobra polskich rodzinnych ogrodów działkowych. Życzymy delegatom Nadzwyczajnego Zjazdu odwagi, mądrości i nieustępliwości w ratowaniu tradycji i dorobku wielu pokoleń działkowiczów” – napisał w e-mailu Prezes ROD „OAZA” W Szprotawie Jan Wróblewski.

„Życzymy, aby ta szczególna atmosfera wyjątkowych obrad zaowocowała podjęciem stanowisk służących dalszemu rozwojowi ogrodów, by nie uległ zaprzepaszczeniu wielopokoleniowy dorobek” – napisał Prezes ROD im. 100-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Krośnie Odrzańskim Dariusz Haik.

 „Głęboko wierzymy, że tylko my działkowcy wiemy co w ustawie o ROD musi się znaleźć i tylko nasz projekt ustawy zagwarantuje nam odpowiedni katalog praw i obowiązków a jednocześnie ochronę i obronę przed unicestwieniem ogrodnictwa działkowego w Polsce. Nauczeni doświadczeniem ostatnich lat sprawmy, by nikt nie miał cienia wątpliwości co do zgodności naszego projektu z Konstytucją i zmobilizujmy działkowców oraz polityków do jego masowego poparcia – napisał Przemysław Bułło, Prezes Zarządu ROD „Związkowiec” z Zielonej Góry.

„Wyrażamy przekonanie, że Wasz głos i zaprezentowana w czasie obrad tego Zjazdu postawa będzie świadectwem jedności  tak Was, jak i polskich działkowców, wokół opracowanego przez KR PZD związkowego projektu ustawy o ROD – napisał w liście Zarząd ROD im. kmdr ppor. Jana Grudzińskiego w Gdyni. „Jesteśmy przekonani, że działkowcy z całej Polski dbając o przyszłość swoją, ogrodów i Związku podejmą odpowiednie działania, aby udzielić poparcia dla naszej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej i wraz ze swoimi rodzinami złoża swoje podpisy.”

Serdeczne pozdrowienia delegatom Nadzwyczajnego Zjazdu przekazała także Joanna Mikołajczyk – Prezes Zarządu ROD „35 lecia” w Zielonej Górze, która nawiązując do związkowego projektu ustawy działkowej napisała:

„W naszym środowisku założenia i kierunki ujęte w tym projekcie spotkały się z pozytywnym przyjęciem, a zaproponowane rozwiązania  są zbieżne z opiniami działkowców, którzy od nowej ustawy oczekują zachowania ich nabytych praw raz zabezpieczenia przyszłości rodzinnych ogrodów działkowych i dalszego ich istnienia. …) Chcemy też wyrazić nadzieje, że związkowy projekt, zbudowany na podstawie głębokiej znajomości problemów środowiska, któremu nowa ustawa będzie służyła, trafi pod obrady Sejmu. Życzymy także, by przy wsparciu dobrego prawa ogrody działkowe mogły funkcjonować i pozostały w dalszym ciągu oazą spokoju dla starszego i młodszego pokolenia, by były miejscem radości i satysfakcji.

"My działkowcy popieramy w całości założenia projektu, który broni naszych praw jako szarych, "malutkich" obywateli tych skrawków ziemi, które możemy uprawiać i na nich odpoczywać po trudach dnia codziennego" - napisał w liście Prezes ROD "Zamecko" ze Świebodzina.

Serdeczne życzenia i pozdrowienia działkowcy kierują także w stronę Prezesa KR PZD Eugeniusza Kondrackiego:

 „Panu Prezesowi życzę wytrwałości i dużo zdrowia w tej niełatwej walce o zachowanie rodzinnych ogrodów działkowych oraz tradycji i dorobku działkowców – napisał Jerzy Komarnicki z ROD 22lipca w Zielonej Górze.

Życzenia Prezesowi Eugeniuszowi Kondrackiemu złożył także Prezes ROD ROD im. 100-lecia Ogrodnictwa Działkowego Dariusz Haik,  z Krosna Odrzańskiego: „Proszę również o przyjcie serdecznych życzeń zdrowia, wszelkiej nieustającej pomyślności w życiu osobistym oraz wytrwałości w prowadzeniu Polskiego Związku Działkowców .”

ROD "Leśna Dolina" z Kwidzyna

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio