Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy piszą do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz - 21.09.2012

W dalszym ciągu licznie napływają do nas listy i stanowiska, które działkowcy wysyłają do Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował zgodność z Konstytucją aż 24 artykułów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych sprawił, że użytkownicy działek znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji. Zagrożeni pozbawieniem praw i przywilejów, a także likwidacją organizacji PZD działkowcy, czują się przegrani, ale nie chcą poddać się bez walki. Wiele kontrowersji i emocji budzi także skierowany do Sejmu projekt ustawy działkowej autorstwa Solidarnej Polski. Działkowcy wyrażają swoje obawy, bowiem aby powstał dobry projekt służący wszystkim działkowcom niezbędne są odpowiednie materiały, a przede wszystkim konieczne jest zebranie opinii setek tysięcy działkowców w tej sprawie. Tymczasem projekt, który złożył poseł Andrzej Dera nie był konsultowany z działkowcami i PZD.

Listy te można znaleźć w zakładce „Działkowcy piszą po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a także w informacji „Działkowcy ws. inicjatywy Solidarnej Polski”.

Działkowcy z ROD „Partynice” we Wrocławiu: Obecne czasy nie sprzyjają zaspokajaniu społecznych potrzeb ludzi, wręcz przeciwnie, liczą się przede wszystkim pieniądze. Tereny ogrodów to łakomy kąsek dla deweloperów i przedsiębiorców, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich. I oni zacierają głównie ręce czekając na dzień, kiedy po 18 miesiącach od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw zakwestionowane przepisu ustawy o rod przestaną obowiązywać, a nowej ustawy jeszcze nie będzie. (…) Uważamy, że nowy projekt ustawy o ogrodach działkowych, pozwalający zachować prawa umożliwiające nie tylko dalsze istnienie ogrodów, ale także ich dalszy rozwój, mogą opracować jedynie sami działkowcy, członkowie obecnych organów Związku oraz wspierający ich prawnicy… (czytaj więcej)

OZ PZD w Pile: Skierowany do Sejmu RP projekt ustawy autorstwa Solidarnej Polski jst dla nas działkowców szkodliwy i godzi w konstytucyjne zasady samorządności obywateli i wolności zrzeszania się. Pamiętając Pani zapewnienia, wygłoszone po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca br., że ruchowi ogrodnictwa działkowego nie pozwoli zrobić krzywdy, niniejszym zwracamy się z prośbą i apelem o odrzucenie tego kuriozalnego projektu… (czytaj więcej)

Działkowcy z ROD "Leśna Dolina" z Kwidzynia: Stwierdzamy, że jeżeli ten projekt wszedłby nie daj Boże w życie, to wiemy, że to nie będzie już ogród w dzisiejszym pojęciu. Będzie to zwyczajny zlepek działek, których użytkownicy będą mieli różne interesy, a w miejsce cichego ogrodu powstanie zbiorowisko osiedlowo-ogrodowe… (czytaj więcej)

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio