Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Porady ogrodnicze

Kalendarz Biodynamiczny 2013 - już jest ! - 11.09.2012

Na wszystkie procesy zachodzące na Ziemi mają wpływ planety Układu Słonecznego, Słońce oraz Księżyc. Kalendarz biodynamiczny jest właśnie obrazem tych oddziaływań na rośliny.

Książka składa się z kalendarium uwzględniającego wschody i zachody Słońca, znaki zodiaku, a przede wszystkim okresy trwania tzw. dni owocowych, korzeniowych, kwiatowych i liściowych oraz czas sadzenia, czyli okres szczególnie wspomagający wzrost roślin.

Kalendarz zawiera praktyczne porady prac ogrodniczych na cały rok, na każdy miesiąc i dzień, które mają na celu pomóc działkowcom w przechodzeniu na ekologiczne metody uprawy na działkach. Ponadto w każdym miesiącu przedstawiony jest temat dodatkowy. Stosując się Kalendarza Biodynamicznego, w praktyce można uzyskać obfite, dorodne i zdrowe plony.

Spis treści:

  • Jak korzystać ze wskazówek zawartych w Kalendarzu?
  • Porady uprawowe na każdy miesiąc
  • Kalendarium na każdy dzień miesiąca
  • Tematy dodatkowe, m.in.: Choroby bakteryjne drzew i krzewów owocowychMiodówki, Łąka kwietna – bioróżnorodność roślin i owadów pożytecznych, Fenkuł- warzywo mało znane w Polsce, Niedobory mikroskładników pokarmowych u roślin,

 

Kalendarz Biodynamiczny już do nabycia w Wydawnictwie „działkowiec”, więcej informacji na stronie www.dzialkowec.com.pl

                                                                            

(okładka)

 

ECH

 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio