Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Okręgowy Dzień Działkowca w Trzciance - 03.09.2012

Pod hasłem "Bronimy naszych praw, tradycji i przyszłości" działkowcy okręgu pilskiego spotkali się w dniu 1 września 2012 roku na Okręgowych Dożynkach z okazji Dnia Działkowca. Uroczystość odbyła się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Słonecznik w Trzciance, który obchodził jubileusz 35 lecia powstania ogrodu. Na uroczystość przybyli działkowcy z rodzinnych ogrodów działkowych całego okręgu oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Czarnkowsko - Trzcianecki- Tadeusz Teterus,  Burmistrz Trzcianki - Marek Kupś, Zastępca Burmistrz Czarnkowa - Tadeusz Kaźmierczak, Prezesi zakładu patronackiego LUBMOR w Trzciance - Jan Ciechanowski

Okolicznościowy list skierował do uczestników uroczystości  Minister Rolnictwa  i Rozwoju Wsi - poseł ziemi pilskiej Stanisław Kalemba.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się od wręczenia przez Prezesa ROD            im. Słonecznik - Zygmunta Czarnego koszy z plonami z działek Prezesowi OZ PZD Marianowi Praczykowi oraz Wiceprezes Marii Fojt.

Sytuację ogrodów, działkowców i Związku po wyroku Trybunału Konstytucyjnego  przedstawiła Maria Fojt. Uczestnicy dożynek przyjęli  treść listu do Marszałek Sejmu w sprawie projektu ustawy Solidarnej Polski o ogrodach działkowych pod którym podpisy złożyło 451 działkowców.

Wszyscy zaproszeni goście w swoich wystąpieniach złożyli działkowcom życzenia z okazji Dnia Działkowca i zapewnili  uczestników uroczystości, że solidaryzują się hasłem tegorocznych dożynek. Zapewnili nas, że tak jak dotychczas  będą nas wspierać i wypowiedzą się w sprawie projektu obywatelskiego ustawy o ogrodach działkowych. Samorządowcy otrzymali od działkowców  w podziękowaniu kosze z kwiatami i owocami z działek.

Marian Praczyk wręczył Prezesowi ROD Słonecznik Zygmuntowi Czarnemu puchar i życzenia od Prezesa Krajowej Rady PZD - Eugeniusza  Kondrackiego.  Ogrodowi - Jubilatowi życzenia złożyły również delegacje z ogrodów miasta Czarnkowa, Wągrowca, Trzcianki, Piły i Wronek. Uroczystość była również okazją do uhonorowania  odznakami związkowymi zasłużonych w pracy na rzecz ogrodów członków PZD z ROD im. Słonecznik i ogrodów okręgu pilskiego.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkursy ogłoszone przez Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile pn. "ROD Roku 2012" i "Wzorowa Działka Roku 2012". Laureatom konkursów Prezes OZ PZD wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zarząd ogrodu przygotował bogaty program gier i zabaw dla dzieci włącznie z wesołym miasteczkiem.  Dzieci   nie zawiodły - przybyło ich bardzo dużo ze swoimi rodzicami.

Działkowcy z rodzinami bawili się do późnych godzin wieczornych.

 

Andrzej Kierzkowski- sekretarz OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio