Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusz 40-lecia ROD "Róża" - 30.08.2012

18 sierpnia br. miał miejsce jubileusz 40-lecia istnienia Ogrodu Działkowego „Róża” w Słupcy, którego obchody zostały połączone z oddaniem do użytku zmodernizowanego Domu Działkowca. Warto nadmienić, że pierwsze informacje na temat tworzenia działek w Słupcy sięgają 1965 roku. Siedem lat później zarejestrowano ogród i wybrano zarząd. Obecnie ROD „Róża” liczy ponad 400 działek.

Z okazji tego wyjątkowego dnia Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki przekazał Ogrodowi dyplom oraz puchar, które zostały przyjęte przez działkowców z dużymi owacjami.

W uroczystości brało udział około 300 działkowców, w tym zaproszeni goście, posłowie, Władze Wojewódzkie z Poznania oraz Władze Samorządowe Powiatu i Miasta. Podczas uroczystości Ogród „Róża” został odznaczony przez Zarząd Wielkopolski Odznaką Honorową „za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. „Jesteśmy dumni z odznaczenia „za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, gdyż praca w różnych dziedzinach dla społeczeństwa np. zbiórka plonów czy klub krwiodawstwa w ogrodzie świadczy, że dobrze promujemy Ogród i Związek -  powiedział Ireneusz Bąkowski, Prezes ROD „Róża” w Słupcy.

W dniu jubileuszu zostały również przekazane życzenia i upominki od 16 zarządów ogrodowych Okręgu Kaliskiego, którzy byli obecni podczas uroczystości oraz 15 wyróżnień i upominków od władz samorządowych, społecznych, zakładów pracy współpracujących z ogrodem.

Uroczystość  była przede wszystkim okazją do wspólnego spotkania w rodzinnej atmosferze. Imprezę uświetnił występ orkiestry dętej OSP Słupca, kapeli podwórkowej „Z Kopyta” z Kazimierza Biskupiego, a także dzieci ze Szkoły Muzycznej im. Apolinarego Szeluty. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna w rytmie lat 60-tych.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio