Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Festyn rodzinny "Dzień Działkowca 2012" - 17.08.2012

W dniu 11 sierpnia 2012 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Nowym Tomyślu odbył się festyn rodzinny "Dzień Działkowca 2012". Jak co roku organizatorzy przygotowali bogaty program z wieloma atrakcjami dla wszystkich przybyłych na imprezę. Gry i zabawy dla dzieci, stoisko gastronomiczne, strzelnica sportowa i koło szczęścia to niektóre z nich. Cześć oficjalna rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem utworu pt. "Zielona Rzeczpospolita" Hymnu działkowców z 1935 r., który na wniosek Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Krajowa Rada PZD w dniu 21 czerwca 2011 r. ustanowiła oficjalnym hymnem Polskiego Związku Działkowców. Następnie prezes ROD im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu Józef Kasprzak przywitał przybyłych na tą uroczystość gość m.in. Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga, Dyrektor biura OZ PZD dr Magdalenę Klesse , prezesów ROD z terenu powiatu nowotomyskiego i oczywiście przybyłych działkowców.

W wystąpieniach Prezesa ROD Józefa Kasprzaka jak i zaproszonych gości nie mogło zabraknąć tematu, który jakby przyćmił radość działkowców z ich święta. 11 lipca 2012 roku Trybunał Konstytucyjny uchylił 24 zapisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Co wyrok TK oznacza dla działkowców? Czy działkowcy utracą prawa gwarantujące bezczynszowe korzystanie z działek i pozbawieni zostaną gwarancji uzyskania odszkodowań za majątek w przypadku likwidacji ogrodu? Na te pytania na dzień dzisiejszy nikt nie zna odpowiedzi, zapisy ustawy wygasną za 18 miesięcy. Musimy zadbać o naszą przyszłość! Razem możemy jeszcze obronić nasze ogrody i działki apelowali do licznie zgromadzonych działkowców.

 Jak co roku zarząd ROD wybrał najlepiej utrzymane działki, dla ich użytkowników wręczone zostały puchary i dyplomy. W tym roku wyróżnieni zostali:

a)      działka rekreacyjna

1.Bogumiła i Marian Krause,

2. Barbara i Ryszard Dziurdziulewscy,

3. Małgorzata Płuciennik

 

b) działka rekreacyjno-warzywna:

1.Teresa Paluch,

2.Regina i Stanisław Błaszczak,

3.Alina Gajewska

 

c) działka warzywna:

1.Genowefa i Alojzy Ruta,

2. Krzysztof Orwat,

3.Borzena i Kazimierz Walkowiak.

Po oficjalnej części nadszedł czas na część artystyczną. Tegoroczny Dzień Działkowca uświęcił swym występem zespół „Chełmianki”. Nie zabrakło pysznej grochówki i dobrej zabawy działkowej, którą poprowadził DJ Piotr.

 Tekst, foto: Maciej Kasprzak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio