Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 10.08.2012


 

Na rynku jest już najnowszy, wrześniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres późnego lata, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

 

 Niezrównane bogactwo odmian dalii, długie i obfite kwitnienie oraz wyjątkowo atrakcyjne kwiaty sprawiają, że rośliny te są w stanie spełnić najbardziej wybredne oczekiwania. Warto poznać najciekawsze odmiany i możliwości ich zastosowań! Doradzamy też jak najlepiej je uprawiać, pielęgnować i rozmnażać a także przechowywać przez zimę.

 

Długowieczne byliny to elementy ogrodowych kompozycji, które bardzo sobie cenimy. Na jednym miejscu potrafią rosnąć i rozwijać się bez problemów  nawet przez kilkanaście lat! Należą do nich zarówno gatunki o dekoracyjnych kwiatach jak i liściach, cienio- i światłolubne. Są znakomitym rozwiązaniem dla osób  mających mało czasu, zapewnią też trwały efekt dekoracyjny!

 

● Jesień to czas sadzenia wielu roślin cebulowych kwitnących wiosną. Gatunki te są bardzo urozmaicone pod względem wyglądu i terminu kwitnienia. Znajdują się wśród nich gatunki zarówno te popularne jak i mniej znane, o niskim wzroście, jak i stosunkowo wysokie, o kwiatach małych, ale też i bardzo okazałych. Co warto kupić i posadzić na własnej działce aby cieszyć się bogactwem kolorów na rabatach już od wczesnej wiosny? 

Ozdobne jabłonie zachwycają obfitością kwitnienia i masą drobnych, kolorowych „rajskich jabłuszek” w jesiennym krajobrazie działki. Są znacznie bardziej dekoracyjne od swoich „wielkoowocowych” krewniaczek, a ich owoce bardzo długo utrzymują się na drzewach i nadają się też na różnego rodzaju przetwory!

● Niektóre powojniki zakwitają późno i dopiero jesienią stanowią wyjątkową dekorację działki! Warto je poznać, i tak dobierać z innymi gatunkami i odmianami aby te wspaniałe, kwitnące pnącza mogły nas cieszyć od maja do października!

● Trawnik to popularny i często niezastąpiony element działki. Jednak nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzi. Polecamy rośliny, które mogą skutecznie konkurować z trawnikiem, a ich pielęgnacja okaże się znacznie prostsza.

● Powszechny w środowisku glin nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Co robić aby ograniczyć jego szkodliwe oddziaływanie?

● Niedawno pojawiły się w sprzedaży jabłka „okolicznościowe” z różnego rodzaju napisami.  Kiedy i jak można uzyskać takie owoce we własnym zakresie?

Grzybobranie jest możliwe również na własnej działce! Szczególnie warto uprawiać niektóre gatunki boczniaka, które mają duże walory odżywcze i zdrowotne, a są też łatwe w uprawie!

● Kapryśna pogoda może utrudniać korzystanie z odpoczynku w działkowej altanie. Radą na to będzie kompleksowa lub częściowa termomodernizacja, która ograniczy przenikanie ciepła i poprawi trwałość konstrukcji!

● Jaki sprzęt i urządzenia warto wybrać, aby jesienne prace na działce okazały się łatwiejsze? Co należy brać pod uwagę przy zakupie?

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko we wrześniowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio