Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezes firmy budowlanej Skanska zapowiada: jeżeli na terenach rod powstanie możliwość zabudowy mieszkaniowej, będziemy chcieli taki plan realizować - 06.08.2012

Powierzchnia rodzinnych ogrodów działkowych wynosi obecnie blisko 44 tys. ha, z czego większość położona jest w centrach miast. Tereny te stanowią więc  łakomy kąsek dla wielu inwestorów. Nie zaprzecza temu wiceprezes firmy Skanska Residential Development Michał Melaniuk, który w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria, zapowiedział, że jeżeli miasto ustali, że na terenie rod będzie mogła powstać zabudowa mieszkaniowa, to deweloperzy z pewnością na to zareagują.

Prezes Skanskiej taki rozwój wydarzeń skrzętnie zwala na Zarząd miejski, bo jak mówi nie jest tak, że to deweloperzy tworzą miasta, tworzą wizję, jak miasta powinny funkcjonować. Reagują tylko  na to, jak postępują władze miejskie.

„To oni powinni mieć wizję tego, jak miasto powinno wyglądać i gdzie co powinno się w nim znajdować, czy jest miejsce na ogródki działkowe, czy powinna tam być zabudowa mieszkaniowa, czy jakaś inna  – mówi Michał Melaniuk.

Tego typu wypowiedzi pozwalają już w tym momencie sądzić, że jeśli rzeczywiście czarny scenariusz się sprawdzi i rod  zostaną zamienione w apartamentowce wszyscy będą umywać ręce od zaistniałej sytuacji. Można się też spodziewać, że ostatecznie cała wina spadnie na działkowców, których działki uniemożliwiają budowę apartamentowców w centrach wielkich miast.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.