Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ocena konkursów krajowych 2012 r. głównym tematem posiedzenia Komisji ds. zagospodarowania i modernizacji ogrodów i działek KR PZD - 26.07.2012

W dniu 25 lipca br. odbyło się posiedzenie Komisji ds. zagospodarowania i modernizacji działek Krajowej Rady PZD, podczas którego głównym tematem było podsumowanie i ocena tegorocznych konkursów krajowych „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2012” oraz „Wzorowa Działka Roku 2012”. Na podstawie przeprowadzonych lustracji w ramach konkursów wszyscy członkowie komisji jednomyślnie potwierdzili  wysoki poziom jaki reprezentują ogrody działkowe oraz same działki, pod względem prawidłowego zagospodarowania i funkcjonowania. Dowodem na to są przede wszystkim zadbane i  pięknie utrzymane trawiaste aleje ogrodowe, place ogólne, ciekawie zaprojektowane, a przy tym bezpieczne place zabaw dla dzieci, zadbane budynki gospodarcze tj.; Dom Działkowca, sanitariaty oraz estetyczne, racjonalnie, a i wzorowo utrzymane działki. Komisja doceniła również niebywałe zaangażowanie oraz ogrom pracy, jakie wkładają zarówno zarządy ROD jak i działkowcy w utrzymanie na takim  poziomie ogrodów i działek nie tylko w ramach konkursów, ale żeby taki obraz utrzymywał się cały czas. Opracowane przez komisję krajową wnioski z przebiegu konkursów zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu Prezydium KR PZD, które dokona rozstrzygnięcia konkursów krajowych.

Podczas posiedzenia poruszono również kwestię dotyczącą nadal bardzo ważnego tematu, jakim jest modernizacja działek w ramach uchwalonego na początku roku Programu modernizacji działek w ROD. Dlatego też, niezależnie od obecnej sytuacji Związku, jest to niezmiernie ważne przedsięwzięcie, gdyż polega głównie na unowocześnianiu i doskonaleniu sposobu zagospodarowania działek. Wizerunek działek dobrze zagospodarowanych, zadbanych, z pielęgnowaną roślinnością i estetyczną małą architekturą oraz altaną to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja, ale również gwarancja prawidłowego funkcjonowania i pomyślnego rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Dzięki podjęciu niezbędnych działań w kierunku poprawy zagospodarowania i estetyki działek, będziemy mogli skuteczniej walczyć o dalszy los i funkcjonowanie ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.

ECH

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.