Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Senator Jan Rulewski zapowiada, że będzie bronił działkowców - 25.07.2012

„Działkowcy nie powinni płacić podatków ani opłat za dzierżawę. A za to, że nie pozwolili ulec degradacji terenom, na których obecnie są ogrody, należy im się prawo wieczystego użytkowania tej ziemi. Będę o to walczyć – obiecuje senator Jan Rulewski (PO) w rozmowie z "Super Expressem".

Kilkanaście dni temu „Super Exspress” rozpoczął na swoich łamach akcję „Działki dla działkowców. Działkowcu broń swojej ziemi (czytaj wiecej). Ma ona skłonić posłów do szybkiego poprawienia zakwestionowanych przez Trybunał Konstytucyjny zapisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Tak, aby miliony działkowców mogły bez obaw dalej pielęgnować swoje ogrody. Do akcji, oprócz działkowców, włączył się już m.in. wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD oraz Eugeniusz Kłopotek z PSL.  Teraz do tego grona dołącza senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski, który deklaruje, że będzie bronić działkowców i praw do bezpłatnego użytkowania przez nich terenów ogrodów.

Jak donosi „Super Exspress” sentyment Rulewskiego do ogrodów działkowych podyktowany jest tym, że przed laty sam był działkowcem i doskonale wie, ile wysiłku trzeba było włożyć, aby dawne nieużytki zamienić w atrakcyjne tereny, na które łakomym okiem łypią teraz gminy i deweloperzy.„Działkowcem zostałem w 1971 roku. Na terenie mojego ogrodu znajdowało się wysypisko śmieci, a obok składowisko kwasu siarkowego. Nikt nam nie pomagał i tylko pracą własnych rąk zamieniliśmy je w zieloną fabrykę tlenu – opowiada na łamach „Super Exspressu” Rulewski.

Zapewnia także, że po niekorzystnym dla działkowców wyroku Trybunału Konstytucyjnego, będzie walczył o prawa działkowców. Trzymamy więc pana senatora za słowo, mając na dzieję, że nie będą to tylko słowa rzucane na wiatr.

(mz)

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio