Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.07.2012

Lato w pełni, a na rynku jest już najnowszy, sierpniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres lata, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 

● W tym okresie kwitnie wiele spektakularnych bylin, które dominują na rabatach i zachwycają kolorem, kształtem i zapachem. Często są to gatunki bardzo wysokie, niektóre wytwarzają szczególnie oryginalne kwiatostany, jeszcze inne okazałe liście. Warto poznać te kwiatowe celebrytki, by podziwiać ich piękno również na własnej działce! Co robić aby długo i obficie kwitły?

Dźwięki przyrody stanowią jeden z ważniejszych czynników odprężających. Szum wody, śpiew ptaków, oblot kwiatów przez pszczoły i trzmiele, szmer wiatru w trawach i koronach drzew działają kojąco na naszą psychikę. Dlatego warto stworzyć na działce taką nadawaną na żywo „ścieżkę dźwiękową”. Dobrze zaaranżowany zakątek dźwięku, pomoże pozbyć się stresu czy napięcia po ciężkim dniu w zgiełku miasta!

● Wiele odmian drzew i krzewów ozdobnych wytwarza strzeliste, kolumnowe korony. Są one idealne wszędzie tam, gdzie mamy zbyt mało miejsca, aby posadzić rośliny o rozłożystym kształcie. Zwykle nie wymagają cięcia i formowania, w kompozycjach tworzą wyraźne punkty optyczne a posadzone w szpalerze – atrakcyjne, zielone ściany. Polecamy najlepsze „żywe kolumny” doradzamy też jak je najlepiej aranżować!

 

 Pływające wyspy to zupełnie nowy pomysł na ciekawą aranżację ogrodu wodnego. Rośliny w tym przypadku nie muszą być posadzone w podłożu, lecz umieszczone na konstrukcji unoszącej się na wodzie. Doradzamy jak w prosty sposób zbudować taką „wyspę” również we własnym oczku wodnym! 

● Jak drewnianą altanę przeobrazić w bardziej nowoczesną, elegancką i funkcjonalną? Nie zawsze wymaga to gruntownej przebudowy, czasem wystarczy nieduża zmiana by znacząco poprawić estetykę budynku i komfort naszego wypoczynku!

● W kolejnym odcinku z cyklu na temat hortiterapii opisujemy korzystne oddziaływanie działek na osoby starsze. Praca na działce zastępuje ludziom na emeryturze pracę zawodową, pomaga zachować sprawność, stwarza poczucie przydatności, rozwija kreatywność, odrywa od codziennych problemów.

● Rośliny o niebieskich kwiatach występują w ogrodach dość rzadko, jednak dzięki ich odpowiedniemu doborowi i aranżacji, będzie można cieszyć się tym kolorem przez cały sezon!

● Działka pełna kwiatów wzbudza zachwyt tym większy jeżeli pojawią się na niej motyle. Co robić aby zwabić te atrakcyjne owady?

● Wśród brzoskwiń coraz większym zainteresowaniem cieszą się  nowe odmiany o wyjątkowo atrakcyjnych, płaskich owocach.

● Któż z nas nie kocha truskawek. Prezentujemy dziesięć nowych odmian odpowiednich do różnych zastosowań i warunków uprawowych!

● Jak naprawić uszkodzony trawnik? Podajemy różne metody, w zależności od przyczyn i skali uszkodzeń.

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w sierpniowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio