Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Państwo nie dba o swoich obywateli i wyborców" - 17.07.2012

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołuje wiele negatywnych emocji wśród działkowców, którzy swoje niezadowolenie wyrażają w listach wysyłanych do Krajowej Rady PZD, Trybunału Konstytucyjnego oraz najważniejszych przedstawicieli naszego państwa. W ostatnich dniach w podobnym tonie wypowiedzieli się młodzi kandydaci na działkowców.

W piśmie skierowanym do Premiera RP Donalda Tuska stwierdzają, że po raz kolejny okazało się, że deklaracje i obietnice przedwyborcze to był stek kłamstw. "Obiecywał Pan, że działkowcom włos z głowy nie spadnie, a tymczasem Trybunał Konstytucyjny w swoim orzeczeniu pozbawił nas wszelkich praw”. Zdaniem młodych działkowców ustawa o ROD dobrze funkcjonowała, gwarantowała dzialkowcom prawo do nasadzeń i naniesień, które za własne, ciężko zarobione pieniądze umieszczali na działkach.

Młodzi ludzie otwarcie mówią o tym, że czują się oszukani. "Wcale nie zależy Wam na ludziach, tylko na szybkim zysku. Co jeszcze sprzedacie? Może Sejm i Senat, ale są niewiele warte. Jak i osoby w nich przebywające. Nie liczcie na nasze poparcie w następnych wyborach" - czytamy.

Treść  listu kandydatów na działkowców, który wysłany został do premiera RP Donalda Tuska.

 

List w podobnym tonie młodzi kandydaci na działkowców skierowali także do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Podkreślili w nim, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego potwierdził, że  Państwo nie dba o swych obywateli i wyborców, tylko za wszelką cenę łata dziurę budżetową i finanse państw znajdujących się w kryzysie gospodarczym. "Nie interesuje nas sytuacja w leniwej Grecji ani Hiszpanii. Państwo polskie musi zabezpieczać interes swoich obywateli gwarantując im miejsce pracy i wypoczynku. Jesteśmy młodymi działkowcami, którzy dopiero co zakupili działki na kredyt z nadzieją na spokojny wypoczynek dla naszych małych dzieci oraz z nadzieją na zdrową, ekologiczną uprawę owoców i warzyw" - piszą działkowcy.

Dodają także, że czują się po raz kolejny oszukani o czym jako wyborcy z pewnością nie zapomną.

 

Treść listu kandydatów na działkowców, który skierowany zostal do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio