Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nie jesteśmy sami !! Spotkanie działkowców z politykami SLD - 17.07.2012

Sojusz Lewicy Demokratycznej zainicjował serię konferencji prasowych i spotkań z działkowcami. Celem tej akcji jest mobilizowanie opinii społecznej do wspierania wszelkich działań zmierzających do uchwalenia nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Do działkowców kierowane jest pytanie: CZY CHCESZ, ABY SLD BRONIŁ RODZINNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH I PRZEPROWADZIŁ ZBIÓRKĘ PODPISÓW POD OBYWATELSKIM PROJEKTEM USTAWY GWARANTUJĄCEJ BEZPIECZEŃSTWO DZIAŁKOWCOM?. Składając podpis pod ankietą dajemy zgodę na takie działanie.

Jedna z tych konferencji odbyła się w niedzielę, 15 lipca na terenie ROD Releks w Białymstoku. Uczestniczyli w niej: Przewodniczący RW SLD w Białymstoku Krzysztof Bil-Jaruzelski, Prezes OZP PZD Andrzej Bojko, członkowie prezydium OZP PZD oraz liczne grono działkowców z ogrodu Relaks. Jako pierwszy zabrał głos Wiesław Kobyliński - działacz SLD, radny, długoletni działkowiec. Przypomniał dziennikarzom i działkowcom niektóre zarzuty stawiane ogrodom przez ich przeciwników i precyzyjnie wykazał ich bezpodstawność. Między innymi, na przykładach z Białegostoku obalił tezę , że ogrody uniemożliwiają realizację istotnych dla miasta inwestycji.

Przewodniczący Bil-Jaruzelski odniósł się do historii ogrodów i podkreślił, że to nie „komuna" powołała je do życia. Zapewnił, że SLD, podobnie jak w ciągu ubiegłego dwudziestolecia, walczył będzie wspólnie z działkowcami o zachowanie ogrodów działkowych. Projekt nowej ustawy o ogrodach tworzony będzie w ścisłej współpracy z działkowcami.

Czesław Kryszkiewicz, sekretarz OZP PZD podkreślił potrzebę realizacji głównych zadań, w tym dalszego poprawiania infrastruktury ogrodowej, troski o estetykę działek i kontynuację konkursów na najpiękniejszy ogród i działkę. Nie wolno nam tracić wiary w istnienie ogrodów działkowych! Nie wolno nam zrezygnować z naszych dotychczasowych dokonań!.

Prezes OZP Andrzej Bojko omówił potrzebę dalszego szukania sojuszników. O tym, kto jest z nami decyduje nie orientacja polityczna, lecz rzeczywiste zaangażowanie w nasze problemy. Ci, którzy dotychczas deklarowali się jako nasi przyjaciele dziś mają możliwość udowodnić, że rzeczywiście są naszymi sojusznikami.

Pan Jan Jarecki, jeden z najstarszych działkowców i wieloletni społeczny instruktor w bardzo emocjonalnym wystąpieniu, na swoim przykładzie pokazał znaczenie ogrodoterapii dla najstarszych grup działkowców.

W końcowej części spotkania organizatorzy konferencji odpowiadali na pytania i wątpliwości zgłaszane przez działkowców. Kolejna konferencja odbędzie się w przyszłym tygodniu na terenie jednego z ogrodów w rejonie Łomży.

Janusz Szlęzak

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio